• Szkoła Podstawowa im. Cichociemnych Spadochroniarzy
      07-200 Wyszków

splosinno@wp.pl
      • Laboratoria Przyszłości

• Nasz szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości. Realizacja projektu możliwa jest dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szkoła otrzymała sprzęt, dzięki któremu uczniowie mogą uczyć się oraz odkrywać swoje talenty. Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

8 marca… data jak każda inna… Ale czy na pewno?

W polskim kalendarzu sporo jest dni, które bywają okazją do miłych gestów, a spośród nich wszystkich taką szczególną datą jest właśnie 8 marca, czyli Dzień Kobiet.

W tym wyjątkowym dniu w szkole panowała bardzo miła atmosfera, a w powietrzu aż czuć było woń serdeczności i życzliwości.

• Tenisowe zmagania

Z bardzo dobrej strony pokazali się nasi reprezentanci w Gminnym Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego. Oto wyniki. Pierwsze miejsce i złote medale wywalczyły dziewczynki - kategoria kl. VII-VIII: Oliwia Świercz Julia Wiśniewska, Oliwia Polak. Drugie miejsce i srebne medale w kategorii kl. VII-VIII otrzymali: Igor Jędrzejczyk, Bartosz Wiewiórka, Kacper Tokarski. IV miejsce w kategorii kl. V-VI: Mateusz Jasiński, Adam Musiałek. Wszystkim naszym reprezentantom dziękujemy za walkę, a medalistom i zwycięzcom gratulujemy sukcesów.

• Niecodzienna lekcja

W czwartek 29.02.2024r. młodsi i starsi uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w niecodziennej lekcji pt. ,,Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne”.

Podczas spotkania animator grupy „Zaelektryzowani” w bardzo ciekawy i widowiskowy sposób prezentował doświadczenia i eksperymenty fizyczno-chemiczne. Napięcie powierzchniowe, zabawy z helem i ciekłym azotem, nietypowe spalanie gazu, lornetki zmieniające percepcję - to atrakcje, jakich doświadczyli uczniowie klas I-VIII podczas warsztatów. Uczniowie byli zachwyceni, mogąc aktywnie uczestniczyć w pokazie.

Piątek 29.03.2024

Piątek 29.03.2024