• MOJA EDUKACJA - MOJA PRZYSZŁOŚĆ

W roku szkolnym 2019/ 2020 realizujemy projekt edukacyjny:
          Moja edukacja - Moja przyszłość

Cele projektu:

1. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów i uczennic poprzez udział w zajęciach rozwijających kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne, niezbędne na rynku pracy oraz stworzenie w szkole warunków do kształtowania i rozwijania kompetencji cyfrowych uczniów.

2. Podniesienie jakości oferty edukacyjnej szkoły poprzez doposażenie pracowni komputerowej w pomoce dydaktyczne oraz narzędzia TIK, niezbędnych do realizacji programów nauczania.

3. Nabycie poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych realizowanych w ramach projektu, kompetencji w zakresie:
            a) przedmiotów przyrodniczo-matematycznych,

b) porozumiewania się w języku angielskim,
            c) cyfrowych (TIK).

4. Nabycie poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych realizowanych w ramach projektu, umiejętności uniwersalnych na rynku pracy.

Każdy uczeń biorący udział w projekcie uczestniczy w zajęciach pozalekcyjnych rozwijających co najmniej dwie kompetencje kluczowe oraz zajęciach rozwijających umiejętności uniwersalne.

Rodzaje zajęć:

1. Zajęcia pozalekcyjne rozwijające kompetencje przyrodniczo-matematyczne:
            a) koło matematyczno-przyrodnicze dla uczniów klas I-IV,
            b) zajęcia wyrównawcze z matematyki dla uczniów klas I-IV,
            c) koło matematyczno-biologiczne dla uczniów klas V-VIII,
            d) zajęcia wyrównawcze z matematyki dla uczniów klas V-VIII.

2. Zajęcia pozalekcyjne rozwijające kompetencje w zakresie porozumiewania się językiem obcym:
            a) koło języka angielskiego dla uczniów klas I-IV,
            b) koło języka angielskiego dla uczniów klas V-VIII,
            c) zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego dla uczniów klas V-VIII.

3. Zajęcia pozalekcyjne rozwijające kompetencje cyfrowe (TIK):
            a) koło informatyczne dla uczniów klas I-III,
            b) koło informatyczne dla uczniów klas IV-VI
            c) koło informatyczne dla uczniów klas VII-VIII.

4. Zajęcia pozalekcyjne rozwijające umiejętności niezbędne na rynku pracy - zajęcia umiejętności uniwersalne:
          • rozwijane są następujące umiejętności: kreatywność innowacyjność, przedsiębiorczość, rozwiązywanie problemów, umiejętność uczenia się,
          • zajęcia są realizowane w grupach 7-8 osobowych (podział na grupy wiekowe),
          • w szkole będą 3 grupy (razem 24 uczniów).

FOTORELACJA Z ZAJĘĆ