24 czerwca 2016r. uczniowie naszej szkoły zebrali się o godzinie 9.00, aby uroczyście zakończyć kolejny rok szkolny. Uroczystość ta była szczególnie ważna dla szóstoklasistów, którzy już od następnego roku szkolnego będą uczniami gimnazjum. Na początku głos zabrała pani dyrektor Mirosława Końska i podsumowała wyniki całorocznej pracy. Podziękowała nauczycielom i dzieciom za bardzo ciężką pracę podczas całego roku szkolnego, a rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły. Pani dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom zdobycia nowych umiejętności, a Ci najlepsi otrzymali stypendium szkolne za bardzo dobre wyniki w nauce oraz nagrody książkowe. Medalami zostali nagrodzeni uczniowie za 100% frekwencję. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VI pod kierunkiem pani Edyty Kmiołek. Po uroczystości wszyscy uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, gdzie otrzymali świadectwa promocyjne.
16 czerwca 2016r. uczniowie klasy trzeciej pod opieką wychowawczyni Agnieszki Brylak i pani Renaty Przybysz byli na wycieczce rowerowej w Woli Mystkowskiej. Uczniowie i opiekunowie zostali ugoszczeni przez uczniów klasy pierwszej i wychowawczynię panią Agnieszkę Turek. Następnie rozegrali mecz piłki nożnej, który zakończył się wynikiem 1:1. Po wyczerpującym meczu wszyscy uczniowie z klas młodszych oraz ich opiekunowie piekli kiełbaski na ognisku. Po tylu atrakcjach przyszedł czas na powrót. Wszyscy zadowoleni, szczęśliwie wrócili do swojej szkoły.
10 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam”. Do akcji przystąpiło 45 uczniów. Uczniowie do czytania wypożyczyli książki ze szkolnej biblioteki.
W dniu 7 czerwca 2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Parku Linowego „Leśna Frajda”. Celem wycieczki była integracja dzieci, podnoszenie kondycji zdrowotnej i sprawności fizycznej oraz upowszechnianie form aktywnego wypoczynku. Dzieci z przedszkola oraz klas 0-III pokonywały trasę specjalnie dla nich przeznaczoną. Składała się ona z ośmiu stacji zabezpieczonych siatkami: dziury, fala, sieć U, sieć pająka, łapki z grzybkami, tunel, schody i zjeżdżalnia. Po odbyciu odpowiedniego szkolenia klasy IV-VI mogły zmierzyć się z systemem linowym przepięciowym, którego przejście wymagało użycia specjalnej uprzęży. Wyzwaniem było pokonanie 14 przeszkód rozpoczynając od ścianki wspinaczkowej. Mimo wielu trudności uczniom udało się pokonać wszystkie tory przeszkód. Niektórzy musieli zmierzyć się z własnym lękiem i dużym wysiłkiem, aby pokonać przeszkody. Dla niektórych Park Linowy okazał się prawdziwym wyzwaniem! Poza atrakcjami linowymi dzieci mogły skorzystać z boiska do siatkówki. Miło spędziliśmy czas na zabawach na świeżym powietrzu. Nasz pobyt w Deskurowie zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek na ognisku. Po takich atrakcjach zmęczeni, ale w świetnych nastrojach wróciliśmy do szkoły.
5 czerwca 2016r. naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i wspólnych zabawach. Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkursach oraz meczu piłki nożnej, Synowie kontra tatusiowie”. Jednym z konkursów było przyszywanie guzików przez tatusiów, konkurs dla mam to zrobienie makijażu mamie przez córkę oraz córce przez mamę. Chętni rodzice ze swoimi pociechami mogli wziąć udział w konkursie łamańców językowych. Wszystkie konkursy nagradzane były drobnymi upominkami. Uczniowie klas I-III wystawili dla swoich rodziców przedstawienie pt.;, Kopciuszek”, klasy starsze „ W rodzinie jak w kinie”. Dzieci z naszego przedszkola wyrecytowały piękne wiersze i zaśpiewały piosenkę dla mam i tatusiów. Po występach dzieci mogły korzystać z wielkiej zjeżdżalni i sprawdzić swoją sprawność w wielkiej pompowanej piłce wodnej. W trakcie imprezy wszyscy mogli raczyć się grillowaną kiełbaską, wspaniałym ciastem upieczonym przez rodziców i napojami. Nie zawiedli rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą-, za co serdecznie im dziękujemy. Wszyscy byli zadowoleni i odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pozwoliły na wspólne spędzenie wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny. Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy rodziców i sponsorom( Burmistrzowi Wyszkowa, Zarządowi Stowarzyszenia „ Przyjazny Krąg” w Kręgach naszemu radnemu panu Bogdanowi Kuchcie, Państwu Hannie i Zygmuntowi Ambroch księdzu proboszczowi Tadeuszowi Suchcie i sołtysowi Markowi Mielczarczykowi). Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział w festynie do integracji naszej społeczności.
Dyrektor i Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Łosinnie
10.05.2016r. uczniowie z klasy V i VI z okazji święta książki, znane jako Dni Oświaty, Książki i Prasy przygotowali apel dla młodszych uczniów pt.,, Dziwny sen Hani”. Natomiast starsze klasy obejrzały prezentację pt. ,,Jak powstała książka”, chętni uczniowie uczestniczyli przez cały tydzień w głośnym czytaniu książeczek przedszkolakom.
9 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem. Pani dietetyk z kliniki Naturhouse opowiedziała uczniom, jak należy zdrowo się odżywiać. Zaprezentowała i omówiła piramidę zdrowego żywienia, opowiedziała co jeść, aby dobrze się uczyć. Zachęcała uczniów do picia wody, która jako jedyna jest zdrowym napojem. Zajęcia zakończyły się prezentacją produktów które mogą być zamiennikiem niezdrowych słodyczy oraz rozdaniem materiałów informacyjnych o zdrowym odżywianiu.
27.04.2016r. uczniowie naszej szkoły wzięły udział w ,,XIII Międzynarodowych Biegach Ireny Szewińskiej”. Biegi miały miejsce w Pułtusku. Uczniowie nie tylko wzięli udział w biegu, ale mieli możliwość w spotkaniu się z mistrzynią Europy w biegach w latach 1964 – 1978 Ireną Szewińską.
Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy na całym świecie Dzień Ziemi, który ma na celu upowszechnianie problemów współczesnej ekologii, inicjatyw na rzecz ochrony środowiska oraz promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Nasza szkoła starym zwyczajem, także w tym roku aktywnie uczestniczyła w obchodach tego święta. Uczniowie kl.III i IV-VI przygotowali z tej okazji przedstawienia dla społeczności szkolnej. Miały one na celu uświadomienie zarówno tym młodszym, jak i starszym tego, że planeta Ziemia jest naszym największym dobrem.
Wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko.
Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, były głównymi celami tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.
Na zakończenie uroczystości zostały ogłoszone wyniki konkursu plastyczno-przyrodniczego, który był organizowany w ramach obchodów Dnia Ziemi. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!
21.04.2016r. dziesięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w biegach przełajowych, które miały miejsce na terenie lasu w okolicach Leszczydołu Nowiny, były to Gminne Biegi Przełajowe o Puchar Dyrektora Szkoły w Leszczydole . W zmaganiach wzięli udział zawodnicy z klas IV-VI reprezentujący szkoły w Łosinnie, Lucynowie, Leszczydole Starym oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie i Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie. Uczestnicy zmagali się w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Z naszej szkoły I- miejsce wśród dziewcząt klasy piątej zajęła Laura Przygodzka, wśród chłopców klasy szóstej I – miejsce zajął Piotr Piwowarski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
1.03.2016 r. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w gminnym konkursie recytatorskim ,, Wiersze Jana Brzechwy”, który miał miejsce w Szkole Podstawowej w Lucynowie. W kategorii klas II i III wyróżnienie oraz nagrodę dyrektora dostała uczennica klasy III Milena Kozon. Z klas IV-VI Daria Mróz z klasy IV zajęła II miejsce oraz również dostała nagrodę dyrektora szkoły w Lucynowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
29.02.2016 r. przeprowadzony został konkurs czytelniczy, promujący czytelnictwo wśród uczniów naszej szkoły, który został przygotowany i przeprowadzony przez nauczycielkę biblioteki p. Agnieszkę Brylak i nauczycielkę języka polskiego p. Edytę Kmiołek.
Chętni uczniowie z klas I-III popisali się znajomością baśni H.Ch. Andersena ,,Bzowa Babuleńka” i ,,Zupa z kołka od kiełbasy” . W tej kategorii I miejsce zajęła Oliwia Gierek z klasy II i Piotr Woźnica z klasy III. II miejsce zajęła Ania Fijałkowska z klasy I, III miejsce zajęły Ania Gierek klasa I i Milena Kozon klasa III.
Uczniowie klas IV-VI mieli za zadanie rozwiązać test po zapoznaniu się z książką Witolda Gomulickiego ,, Wspomnienia niebieskiego mundurka”. I miejsce zajęła uczennica klasy V Laura Przygodzka, II miejsce zajął uczeń klasy V Konrad Czyż i Weronika Kowalska z klasy VI, III miejsce zajęła Emilka Wiśniewska z klasy V. Wszystkim uczniom uczestniczącym w konkursie dziękujemy i gratulujemy zwycięstwom.
23.02.2016 r. przeprowadzony został szkolny konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy. W konkursie z klas II i III wzięło udział cztery uczennice, z klas IV-VI pięcioro uczniów . Do etapu gminnego z klas młodszych zakwalifikowały się uczennice z klasy trzeciej Milena Kozon i Zosia Stani. Z klas starszych Daria Mróz i Konrad Czyż.
22.02.2016 r. w poniedziałek przedszkolaki i uczniowie klas młodszych byli w Domu Kultury Hutnik w Wyszkowie na przedstawieniu ,,Baśń o Królowej Śniegu”. Uczniowie z klas IV-VI obejrzeli ,,Legendy warszawskie” wystawione przez Katolicki Teatr Edukacyjny.
Wyjazd na lodowisko w dniu 08.02.2016 (poniedziałek) godzina 10.30 .
W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie kl. IV-VI, którzy przygotowali widowisko o Bożym Narodzeniu. Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając po raz kolejny wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie wcielili się w role Maryi, Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli przybywających złożyć pokłon narodzonemu Jezusowi.
Wspólne kolędowanie sprawiło, że wszyscy poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Miłym akcentem spotkania wigilijnego było nagrodzenie uczniów, którzy wzięli udział w konkursie,, Bożonarodzeniowy aniołek” zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Na końcu pani dyrektor Mirosława Końska i proboszcz ks. kan. Tadeusz Suchta złożyli wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia.
W ramach ,,Święta Pluszowego Misia” SU i nauczyciel biblioteki szkolnej zorganizowali wystawę najpoczytniejszych książek o misiach. Natomiast w dniach 23 – 27.11.2015r. nauczyciele naszej szkoły każdego dnia rano głośno czytali przez 15 minut opowiadania o misiach. Uczniowie chętnie uczestniczyli w akcji słuchając opowiadań. Podczas przerw sami korzystali z wystawki książek przeglądając i czytając fragmenty książek.
18.11.2015r. uczniowie naszej szkoły zobaczyli z bliska i posłuchali brzmienia dziewięciu instrumentów: akordeon, bałałajka, bandżo, fletnia pana, ligawa, trąbka, okaryna i harmonijka ustna. Grę na tych instrumentach zaprezentował pan Roman Brochacki.
20.10.2015r. w naszej szkole gościła pracownica Biblioteki Publicznej w Wyszkowie pani Paulina Biernacka. Nasz gość przybliżył dzieciom klas młodszych postać niedźwiedzia Wojtka, który został oswojony przez ludzi i pomagał żołnierzom. Pani Paulina przeczytała fragment książki Aileen Orr ,,Niedźwiedź Wojtek. Niezwykły żołnierz armii Andersa”. W roku 1942 polscy żołnierze Armii Andersa wymienili garść pieniędzy, tabliczkę czekolady, szwajcarski nóż i konserwę wołową na wychudzonego niedźwiadka. Od tego momentu czworonożne zwierzątko towarzyszyło im podczas niełatwej wędrówki do ukochanej ojczyzny. Wojtek nie był tylko maskotką. Szybko stał się pełnoprawnym żołnierzem walczącym z wrogiem. Podczas kampanii wojskowej został amunicyjnym, donoszącym ciężkie dla człowieka pociski. Od tego momentu symbolem 22 Kampanii zaopatrywania Altylerii 2 Korpusu gen. Andersa, w której służył, stał się rysunek niedźwiedzia nosatego pocisk. Książka wywołuje różne emocje – radość, smutek, dumę i wzruszenie. Dzieciom bardzo podobała się postać niedźwiedzia Wojtka.
Starsi uczniowie wysłuchali bajek Ignacego Krasickiego, których bohaterami są zwierzęta mające ludzkie cechy. Każda bajka była zakończona morałem lub przesłaniem, które uczą dzieci odróżniać dobro od zła. Uczniowie powtórzyli wiadomości co to jest bajka.
Powered by aSc EduPage