ROK SZKOLNY 2018/2019
ROK SZKOLNY 2018/2019
W dni 18.06.2018 r uczniowie klasy VII byli w Parku Linowym „Leśna Frajda”. Po przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa, pod czujnym okiem instruktora, ruszyli na trudniejszą trasę. Przejście wymagało użycia specjalnej uprzęży. Tor składał się z 14 przeszkód. Rozpoczął się ścianką wspinaczkową. Ciekawe przeszkody i zjazdy oraz odrobina wysiłku fizycznego i adrenaliny przyniosą wiele frajdy. Przy okazji uczniowie nauczyli się odpowiedzialności, samodyscypliny koncentracji na konkretnym zadaniu.
Uczniowie mogli korzystać ze wszystkich atrakcji dostępnych w parku. Dzielnie pokonali wszystkie przeszkody, sprawdzając swoje możliwości. Grali także w siatkówkę oraz zjedli kiełbaskę upieczoną na ognisku.
W dniach 06 - 08 czerwca 2018 r. grupa uczniów naszej szkoły, SP w Olszance i SP w Kręgach uczestniczyła w wycieczce krajoznawczo-turystycznej. Podczas pierwszego dnia wyprawy uczniowie zatrzymali się w Lednicy i zwiedzili Muzeum Pierwszych Piastów. Następnie udali się do Dziekanowic, gdzie znajduje się Wielkopolski Park Etnograficzny. Uczniowie mieli tam możliwość zwiedzenia rekonstrukcji unikatowej XIX wiecznej wsi wielkopolskiej, dworu i folwarku. Następnego dnia wycieczkowicze udali się do Biskupina, aby zwiedzić rekonstrukcję osady powstałej około 700 lat p. n. e. Potem odbyli podróż kolejką wąskotorową do Wenecji, gdzie udali się do Muzeum Kolei Wąskotorowej i Zamku Diabła Weneckiego. Tego dnia byli jeszcze w Gnieźnie, gdzie zwiedzili Katedrę i Muzeum Katedralne. Wieczorem uczniowie integrowali się przy ognisku, śpiewając piosenki biesiadne i jedząc smaczne kiełbaski.
W ostatnim dniu wycieczki uczniowie udali się do Poznania. Tuż przed południem przeszli na Rynek Starego Miasta, aby zobaczyć największą atrakcję miasta - koziołki na wieży ratuszowej. Potem zwiedzili Katedrę Poznańską i udali się na spacer po Ostrowie Tumskim. Po krótkim odpoczynku i zakupieniu pamiątek grupa wyruszyła w drogę powrotną. Po drodze wycieczkowicze zatrzymali się jeszcze w Puszczykowie, aby przejść trasą turystyczną w Wielkopolskim Parku Narodowym.
Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wrócili późnym wieczorem do domu.
23 maja w ramach obchodów 100 roczicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Łosinnie przygotowali dla całej społeczności lokalnej wieczornicę patriotyczną ,, Bez tej miłości nie można żyć”. W podniosłej atmosferze wszyscy obejrzeli przedstawienie, które przypomniało trudną drogę Polski do niepodległości, przybliżyło sylwetki Polaków, którzy mieli ogromny wpływ na losy ojczyzny i nadal mogą być wzorami do naśladowania. W tle przejmującej muzyki Szopena i Ogińskiego uczniowie recytowali wzruszające wiersze patriotyczne. Wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję zjednoczyć swoje patriotyczne uczucia, śpiewając piękne pieśni patriotyczne. Głównym przesłaniem rozważań było współczesne rozumienie patriotyzmu. Na pewno każdy uczestnik spotkania zapamięta słowa, że dziś patriotyzm to ,,życie dla innych
27.04. 2018 r. uczniowie klasy II i V przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszyscy uczniowie zaśpiewali pełną wersję hymnu państwowego ,,Mazurek Dąbrowskiego”, a następnie uczniowie klasy drugiej zapoznali wszystkich kiedy zostało ustanowione przez Sejm Święto Flagi i jak kształtowały się barwy narodowe na przestrzeni dziejów. Wszyscy wspólne zaśpiewali piosenkę ,,Pieśń o fladze” i obejrzeli ciekawą prezentację dotyczącą flagi. Następnie uczniowie przybliżyli wydarzenia dotyczące Święta Konstytucji 3 Maja, która została uchwalona 1791 r. po latach niewoli.
10.05.2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w V Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej w SP w Rybienku Leśnym. W konkursie zaśpiewało 50 wykonawców z 10 szkół. Uczeń klasy I Szymon Kozon dostał wyróżnienie w kategorii klas 0 – I w piosence „Jak dobrze, mamo, że ciebie mam”, op. Danuta Kozłowska. W kategorii klas II-III: I miejsce zajęła – Oliwia Świercz uczennica klasy II w piosence „Wiosenny spacer”, op. Agnieszka Brylak. Festiwal dedykowany był mamom, które 26 maja obchodzą swoje święto, nasze mamy usłyszą swoje pociechy na żywo w dniu ich święta.
Jak co roku Dzień Ziemi w naszej szkole zawsze porusza wszystkich – dyrekcję, nauczycieli i uczniów. Święto to skłania do refleksji, pomysłowości i radosnej zabawy. A nad tym ogólnym poruszeniem serc i umysłów czuwali w tym roku szkolnym uczniowie klasy III i IV.
Tegoroczne obchody rozpoczął uroczysty apel podczas którego zaprezentowano przedstawienie pt. „ Ziemia –planeta ludzi”. Uczniowie w zabawny sposób zwrócili uwagę obecnym na współczesne zagrożenia dla istnienia Ziemi. Zaapelowali także do starszych i młodszych słuchaczy o ekologiczny rachunek sumienia.
Akcji z okazji Dnia Ziemi towarzyszyła piękna pogoda, która pozwoliła zakończyć ten dzień miłym akcentem, pieczeniem kiełbasek przy ognisku.
W czasie ferii zimowych w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie ze szkół w Łosinnie, Olszance i Kręgach mieli bardzo bogaty program spędzania aktywnie wolnego czasu. Jedną z atrakcji były wyjazdy na halę sportową do Woli Mystkowskiej, na której uczniowie klas IV – VII rozegrali mecze w piłkę nożną halową, piłkę ręczną i unihoca. Uczniowie klas I – III uczestniczyli w grach i zabawach sportowych oraz rozegrali mecz w piłkę nożną. Inna ciekawą atrakcją spędzenia wolnego czasu były wyjazdy na łyżwy do Wyszkowa na miejskie lodowisko. Stowarzyszenie Społeczno – Oświatowe ,, Przyjazny Krąg” zapewnił uczniom bezpłatny dojazd. Uczniowie byli na wycieczce do Warszawy. Uczniowie klas I – III byli w sali zabaw oraz na spacerze po Starym Mieście podziwiając świąteczne iluminacje. W czasie drogi powrotnej uczniowie posilili się w Macdonaldzie .Uczniowie klas IV-VII uczestniczyli także w wycieczce.
23 stycznia uczniowie kl. IV-VII wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wyprawy do stolicy było oglądanie seansu filmowego w kinie Cinema Citi pt. „Cudowny chłopak”. Wszyscy opuszczający salę filmową wychodzili w wielkim poruszeniu, bowiem film okazał się wspaniałą historią poruszającą ludzie serca. Kolejnym punktem były międzyszkolne rozgrywki na kręgielni. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę nieporadne, lecz z każdym kolejnym rzutem młodym graczom szło coraz lepiej, a na tablicy przy imionach dzieci pojawiało się coraz więcej punktów. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Dwie godziny gry szybko minęły. Uczniowie mieli możliwość poznawania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Ostatnią atrakcją wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego, które okazało się niezwykłą gratką dla wszystkich miłośników piłki nożnej i nie tylko. Uczniowie poznali atmosferę największych sportowych wydarzeń i poczuli się jak prawdziwe piłkarskie gwiazdy.
Wyjazd okazał się dla wszystkich uczestników niezwykle emocjonującym i cudownym doświadczeniem.
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych chwil, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.
Tuż przed feriami, w dniu 12 stycznia 2018 roku w naszej szkole także świętowano z seniorami. Przedszkolacy i uczniowie klas I-III przygotowali wierszyki, w których wyrazili swą wielką miłość do babć i dziadków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.
Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokaz taneczny w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków z klasy IV. Uczniowie zatańczyli krakowiaka do piosenki „Płynie Wisła płynie”, który wprowadził ich w atmosferę biesiadną. Starsi uczniowie (klasy V-VII) zaprezentowali Jasełka przypominające niedawno minione Święta Bożego Narodzenia. Dla swoich bliskich dzieci przygotowały drobne upominki w postaci laurek, kwiatków lub słodkości. Po części artystycznej dziadkowie i babcie biesiadowali przy dźwiękach akordeonu i tamburyna. Chętnych do tańca nie brakowało, parkiet zapełnił się już przy pierwszych taktach znanych i lubianych przebojów z czasów seniorów. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
8 grudnia br. gościliśmy w naszej szkole uczniów ze szkoły w Olszance i Kręgach, którzy przybyli pod opieką p. M. Czarnowskiej i p. M. Wasilewskiej. W tym dniu przeprowadzony został międzyszkolny konkurs recytatorski i plastyczny w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły.
W pierwszej części spotkania uczniowie recytowali wiersze o rzece Wiśle w dwóch kategoriach: kl. I–III i IV–VII i tak też byli oceniani. Komisja w składzie: przewodnicząca - p. Anna Wrzosek – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Wyszkowie, członkowie: p. Marta Malinowska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Wyszkowie, p. Lilia Pawłowska – nauczycielka języka polskiego, p. Elżbieta Kozon - emerytowana nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, po owocnych naradach wyłoniła laureatów. W kategorii kl. I-III, I miejsce przyznała Łukaszowi Przygodzkiemu ze SP w Łosinnie, II miejsce Blance Czuper ze SP w Kręgach, III miejsce Julii Kubas ze SP w Kręgach i Idze Sitek ze SP w Olszance. W kategorii klas starszych, I miejsce zajęła Daria Mróz ze SP w Łosinnie i Natalia Rogulska ze SP w Olszance, II miejsce Kinga Wiśniewska ze SP w Łosinnie, III miejsce zajął Jakub Zawadzki SP w Kręgach. Komisja wyróżniła także recytację Piotra Woźnicy ze SP w Łosinnie.
W drugiej części spotkania ta sama komisja oceniła prace plastyczne przedstawiające rzekę Wisłę rożnymi technikami. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i wyróżniały się bardzo wysokim poziomem artystycznym. Wśród klas I–III pierwsze miejsce zajęła praca Oliwii Świercz ze SP Łosinie, II miejsce zajęła praca Klaudii Seroki ze SP w Olszance, III miejsce praca Anny Fijałkowskiej ze SP w Łosinnie i Szymona Kuchty - SP w Kręgach. Z klas IV–VII pierwsze miejsce przypadło pracy wykonanej przez Natalię Rogulską ze SP w Olszance oraz Michalinie Wasilewskiej ze SP w Kręgach, II miejsce zajęła praca Eweliny Ziemińskiej ze SP w Olszance i Małgorzaty Szurawskiej - SP w Kręgach oraz III miejsce praca Oliwii Gierek ze SP w Łosinnie.
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz przybory, tj. farby, flamastry i piękne notatniki, które ufundowało Stowarzyszenie ,,Przyjazny KRĄG” , a wręczyła je osobiście sama prezes stowarzyszenia - p. Anna Kmoch. Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za przybycie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polska tradycję i mają za zadanie przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa. Tegoroczne przedstawienie w naszej szkole zostało przygotowane przez uczniów z klas V, VI i VII pod opieką nauczyciela muzyki Katarzyny Krucińskiej we współpracy z nauczycielem plastyki panią Danutą Kozłowską.
Scenariusz Jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. Uczniowie pięknie śpiewali kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Nauczyciele i rodzice oglądający przedstawienie uważali, że stało się ono lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Młodzi aktorzy dołożyli wielu starań aby ich występ stał się dla społeczności szkolnej sposobnością do wejścia w niezwykłą atmosferę świąt Bożego Narodzenia.
W dniach 1-14 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole zbiórkę maskotek, środków czystości i kosmetyków dla dzieci z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Wyszkowie. Celem zorganizowania tej akcji było włączenie wszystkich uczniów naszej szkoły w bezinteresowną pomoc.
Dzięki hojności uczniów, nauczycieli i rodziców akcja zakończyła się powodzeniem.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy i rozbudzania zainteresowań tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi. Tego dnia w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów szalona zabawa. Jej miłym przerywnikiem były wróżby andrzejkowe przygotowane jak zawsze przez Samorząd Uczniowski. W nastrojowej sali uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok!
W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wybierali swojego przedstawiciela do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyszkowie. Kandydatami byli uczniowie klasy VII: Laura Przygodzka i Krystian Nowakowski. Wybory poprzedzała burzliwa kampania wyborcza. 29 listopada przeprowadzono tajne głosowanie, a nad jej prawidłowym przebiegiem czuwała powołana wcześniej komisja. Po podliczeniu głosów okazało się, że mandat na Radnego zdobył Krystian Nowakowski. Gratulujemy!
W dniu 15 grudnia 2017 roku uczniowie klas V-VII naszej szkoły wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Olszance wzięli udział w wycieczce do Warszawy.
Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz projekcja filmu pt. „Halo Ziemia” w Planetarium Kopernika .
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie interaktywnych wystawa. W przestrzeni Kopernika uczniowie mogli samodzielnie poszerzać wiedzę i wyjaśniać naukowe zjawiska na ponad 300 eksponatach w kilku galeriach tematycznych . W dniu wycieczki uczniowie naszej szkoły mieli okazję jako jedni z pierwszych przeprowadzać doświadczenia w nowo otwartej galerii czasowej „Powietrze - więcej niż nic!”. Po 3 godzinach odkrywania świata , nasi młodzi naukowcy udali się do Planetarium Kopernika , gdzie wyświetlono film pt. „ Halo Ziemia”.
Wycieczka był dla wszystkich uczestników bardzo ciekawym , pouczającym i niezapomnianym doświadczeniem.
23.11.2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wyszkowa. Uczniowie klas ,,0” – IV obejrzeli teatr pt. ,,Pinokio” wystawiony przez TEATR LALKI I AKTORA W ŁOMŻY. Po przeżyciu razem z Pinokiem jego przygód, przeszliśmy spacerkiem do Biblioteki Publicznej na zajęcia biblioteczne przeprowadzone przez panią Sylwię Jaworską związane ze zbliżającym się świętem ,,Pluszowego Misia”. Uczniowie poznali historie misia Paddingtona oraz uczestniczyli w zabawie ,,Ja jestem niedźwiadek”. Starsi uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie. Uczestników wycieczki zapoznano z zasadami korzystania z biblioteki, organizacją księgozbioru i regulaminem obowiązującym w bibliotece. Potem uczniowie wybrali się na spacer po mieście, aby poznać zabytki i miejsca pamięci w Wyszkowie. Uczniowie zobaczyli m. in. pomnik C.K. Norwida przy Liceum Ogólnokształcącym, Obelisk Wazów, pomnik ku pamięci M. Anielewicza, pomnik Żołnierzy Wyklętych, Skwer Jana Pawła II i Grotę Matki Bożej przy kościele św. Idziego. Przewodnikiem wycieczki był pracownik Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie, regionalista - pan Mirosław Powierza.
W dniu 14 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. Rozpoczął się odśpiewaniem przez całą społeczność szkolną hymnu państwowego. Następnie uczniowie z kl. V-VII zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny nawiązujący do doniosłego wydarzenia z historii Polski, jakim było odzyskanie przez nasz kraj niepodległości po 123 latach niewoli. Uczniowie przypomnieli trudną drogę, jaką musieli pokonać nasi przodkowie, aby odzyskać wolność. Dopełnieniem uroczystości były pieśni patriotyczne wykonane przez chór szkolny. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali przedstawienia, które było dla nich wzruszającą lekcją historii.
W piątek 27 października wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego. Wyjazd odbył się w ramach Programu ,,Kuźnia Kreatywności” prowadzonego przez Stowarzyszenie Teatralne ,,Kurtyna” z Warszawy.Podróż w miłym towarzystwie dzieci z Wyszkowa minęła nam bardzo szybko. Po przyjeździe na miejsce rozlokowaliśmy się w pokojach hotelowych. Po obiedzie udaliśmy się na naukę gry w mini golfa na prawdziwym polu golfowym. Potem odbyły się zajęcia ,,ABC dobrego zachowania przy stole”. Wieczór był dla nas czasem zabaw i integracji z uczniami z innych grup biorących udział w projekcie. Kolejny dzień był również przepełniony wieloma atrakcjami. Po śniadaniu uczestniczyliśmy w zabawach plebejskich. Próbowaliśmy sił w przeciąganiu liny, rzucaniu do celu, wyścigach taczek itp. Po obiedzie zwiedziliśmy późnorenesansowy zamek w Baranowie Sandomierskim nazywany Małym Wawelem. Po zwiedzeniu pałacu spotkaliśmy się ze szlachcicem i szlachcianką, którzy wprowadzili nas do podziemia zamku i pokazali nam wystawę dawnych zawodów, strojów szlacheckich oraz salę tortur. Sobotni wieczór spędziliśmy na wspólnej dyskotece. W niedzielę rano opuściliśmy przepiękny Baranów i udaliśmy się w drogę powrotną do Łosinna. Zatrzymaliśmy się jeszcze w malowniczym Sandomierzu, gdzie zwiedziliśmy zamek, sandomierski Rynek, znany z serialu ,,Ojciec Mateusz”. Potem zeszliśmy do podziemi miasta. Podczas podziemnego spaceru przewodnik opowiedział nam ciekawą legendę o Halinie Krępiance, która ocaliła Sandomierz przed Tatarami. Wycieczka do Baranowa Sandomierskiego była dla nas wielkim przeżyciem. Mieliśmy okazję zobaczyć przepiękny zakątek naszego kraju, zdobyliśmy nową wiedzę i zacieśniliśmy koleżeńskie więzi. Dziękujemy ,,Kurtynie” za ten wspaniały wyjazd!
Powered by aSc EduPage