• Dziecięca Akademia Przyszłości

• DZIECIĘCA AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI
          WYRÓWNYWANIE SZANS EDUKACYJNYCH UCZNIÓW POPRZEZ DODATKOWE
          ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KOMPETENCJE KLUCZOWE W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

Projekt „Dziecięca akademia przyszłości – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w szkołach podstawowych”

W roku szkolnym 2012/2013 Szkoła Podstawowa w Łosinnie realizowała projekt „Dziecięca akademia przyszłości – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w szkołach podstawowych”.

Projekt jest realizowany w ramach Priorytetu IX - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych

Cele projektu to:

• rozszerzenie oferty edukacyjno-wychowawczej szkół podstawowych,
          • przeciwdziałanie zjawiskom przemocy i agresji,
          • wsparcie pedagogiczno-psychologiczne uczniów mających trudności w nauce,
          • kształtowanie umiejętności właściwego spędzania wolnego czasu,
          • realizowania idei wychowania przez sport.
          • Realizacja projektu zakłada przeprowadzenie dla uczniów klas I-VI 20 godz. w miesiącu zajęć pozalekcyjnych:
            • z zakresu z ICT – 4 godz.,
            • z zakresu przedmiotów przyrodniczo-matematycznych – 3 godz.,
            • z zakresu języków obcych – 4 godz.,
            • z zakresu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego – 3 godz.,
            • sportowo-wychowawczych – 6 godz.