I miejsce w województwie mazowieckim w konkursie plastycznym otrzymała uczennica ze Szkoły Podstawowej w Łosinnie Eliza Rogulska uczennica klasy VI.Eliza Rogulska wzięła udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Komendę Główną PSP we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich, a koordynatorem jest Wydział Informacji i Promocji KG PSP.pt. „Powódź, pożar, dniem i nocą straż przychodzi ci z pomocą”. Przeszła pomyślnie dwa etapy: gminny oraz powiatowy zdobywając I miejsce i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.W dniu 01.06.2011 roku została zaproszona wraz z opiekunem Danutą Kozłowską na obchody Dnia Dziecka organizowane przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki, na których odebrała nagrodę główną z rąk Wojewody mazowieckiego p. Jacka Kozłowskiego i komendanta PSP. Praca jej zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego.
Aktualności
Konkurs plastyczny o strażakach
Wycieczka na Mazury
Pan Leszek Orłowski- nauczyciel informatyki zorganizował w dniach 13. 06. 2011 – 15.06.2011r wycieczkę na Mazury. Wzięło w niej udział 12 uczniów naszej szkoły oraz uczniowie szkół z Sokołowa, Gródka i Zambsk Kościelnych. Opiekunem uczniów z SP Łosinno była p. Ewa Mielczarczyk.Wśród atrakcji pierwszego dnia był rejs statkiem z Rucianego Nidy do Mikołajek i zwiedzanie Mikołajek. Zmęczeni podróżą dojechaliśmy do miejsca zakwaterowania w Ostrowie Pieckowskim, gdzie po krótkim odpoczynku chłopcy rozegrali mecz w piłkę nożną. Nie zabrakło również pluskania w wodzie pobliskiego jeziora.W programie drugiego dnia pobytu znalazło się zwiedzanie Wilczego Szańca w Gierłoży, zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego w św. Lipce i wysłuchanie koncertu organowego. Po przyjeździe do Ostrowa Pieckowego i krótkim odpoczynku wszyscy uczestnicy wycieczki wzięli udział w konkursie plastycznym „Mazurskie krajobrazy”. Zwycięzcami byli wszyscy, nagrody otrzymał każdy uczeń. Pełni artystycznych wrażeń dzieci wyruszyły nad jezioro na ognisko i pieczenie kiełbasek, w czasie którego oczywiście nie zabrakło moczenia nóg w wodzie z pomostu oraz chlapania dziewcząt wodą. Cześć z nich całkowicie mokra musiała przebrać się w suche ubranie. Mimo zmęczenia , zasnąć nie było łatwo. Ciche odwiedziny w pokojach trwały prawie do północy, oczywiście pod nadzorem nauczycieli.Ostatni dzień to przejazd do Kadzidłowa i zwiedzanie Parku Dzikich zwierząt w Kadzidłowie oraz zwiedzanie Muzeum Mazurskiego Parku Krajobrazowego i ścieżki dydaktycznej w Krutyni. Około godz. 19.00, pełni niezapomnianych wrażeń, nowych znajomości, przyjaciół, numerów telefonów i adresów powróciliśmy do szkoły, gdzie czekali na wszystkich stęsknieni rodzice. Wycieczka była SUPER!!!
Festyn rodzinny
29 maja 2011r. w Szkole Podstawowej w Łosinnie odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Wszyscy razem” zorganizowany przez Radę Rodziców, przy współpracy dyrekcji i pracowników szkoły. Swą obecnością zaszczycili nas : Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski , zastępca burmistrza Adam Wardas oraz dwóch radnych Kazimierz Turek i Adam Szczerba
Imprezę rozpoczęły występy artystyczne uczniów klas 0-III i IV-VI skierowane do wszystkich mam i tatusiów z okazji ich święta. W organizacji festynu przewidziano także zawody sportowe dla całych rodzin, loterię fantową, w której główną nagrodę stanowił rower ufundowany przez Burmistrza Wyszkowa , artystyczne malowanie twarzy , taniec na macie . Wiele wrażeń dostarczyli najmłodszym strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy prezentowali sprzęt wykorzystywany w czasie akcji ratowniczych. Można było także skorzystać z darmowego badania poziomu cukru i zmierzyć sobie ciśnienie. Chętnych nie brakowało. Wszystkich kusiły potrawy z grilla, kiermasz ciast, stoisko z watą cukrową i dobrze zaopatrzony sklepik. O oprawę muzyczną imprezy zadbał Zespół „Dobranocka”.
Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.
Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia sponsorów, których serdecznie dziękujemy za pomoc i życzliwość:
· Burmistrzom Wyszkowa,
· Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieńczyku ;
· Firmie - Zakłady Mięsne w Somiance Andrzej Ruciński, EKO-BUD Dariusz Brzeziński , KOZ –BUD , Mlekovita GK / Oddział w Wyszkowie
· Hannie i Zygmuntowi Ambroch
· Annie i Adamowi Kowalczykom
· Jolancie i Bogdanowi Kuchtom
· Agnieszce i Witoldowi Gołębiewskim
· Bożenie i Robertowi Woźnicom
· Pielęgniarkom ze Szpitala Powiatowego w Wyszkowie
Konkurs plastyczny
Konkurs plastyczny pod tytułem „Barwy światła”. W dniu 18.05.2011r. w Szkole Podstawowej w Łosinnie odbyła się III edycja gminnego konkursu plastycznego, pod patronem Burmistrza Wyszkowa. W konkursie wzięły udział dzieci klas IV-VI z sześciu szkół gminy Wyszków: SP nr5, Leszczydołu Starego, Leszczydołu Nowin, Lucynowa, Olszanki oraz Łosinna. Konkurs przeprowadzony został z formie warsztatów, które poprowadziła Katarzyna Słowikowska- Osik. Dzieci malując postaci z modela miały możliwość pracy przy sztalugach i korzystając z fachowych porad malarki. Jury nagrodziło cztery wyróżniające się prace: I miejsce Karolina Kozon z SP Łosinno, II miejsce Paulina Szczubeł z SP Lucynów oraz Marie Kwiatkowską SP nr 5 w Wyszkowie, III miejsce Dawid Nasiadka z SP w Olszance. Dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Wyszkowie, Dyrekcję i Radę Rodziców w Łosinnie oraz dyplomy, które wręczył zastępca burmistrza p. Adam Warpas. Opiekunowie p. Ela Kopko (SP Lucynów), p. Wioletta Wysocka (SP nr 5 w Wyszkowie), p.A. Ropelewska- Gerek (SP Leszczydół Stary), p. Wanda Dąbrowska- Krawcewicz (SP Leszczydół Nowiny), p. Kwaśny oraz p. Danuta Kozłowska (SP Łosinno) otrzymały podziękowanie za wkład w przygotowanie dzieci do konkursu.
"Dzień flagi" i "Konstytucji 3- go maja"
W tym roku obchodziliśmy 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się coroczne uroczystości poświęcone przypomnieniu i przybliżeniu tych jakże doniosłych wydarzeń historycznych, które rozgrywały się w 1791 roku na ziemiach polskich. Uczniowie z koła teatralnego wraz z p. Edytą Karczmarz przygotowali uroczystą akademię promującą polskość i patriotyzm.
Natomiast uczniowie klasy drugiej pod opieką p. Teresy Brzezińskiej zaprezentowali wierszyki, piosenki oraz ciekawe informacje związane z Dniem Flagi, który przypada 2 maja. Hasłem przewodnim uroczystości stały się słowa Błogosławionego Jana Pawła II: „Myśląc Ojczyzna”
"Dzień Ziemi"
„Święto Ziemi” to uroczystość związana z działaniami o charakterze ekologicznym. Po raz pierwszy obchodzona była w USA w San Francisco w roku 1970, a w Polsce w roku 1990, zawsze 22 kwietnia . Tak jak ludzie na całym świecie w sposób szczególny obchodzą to święto, tak i uczniowie naszej szkoły postanowili włączyć się do tej akcji. Dlatego też 15 kwietnia uczniowie klasy III przygotowali inscenizację pt „ Ziemia pełna słońca”. Wzięli w niej udział wszyscy trzecioklasiści oraz wychowawczyni p. Ewa Mielczarczyk. Uczniowie samodzielnie przygotowali dekorację sali wykorzystując do niej ekologiczne materiały i sztukę orgiami.
Sprawdzian zewnętrzny
5 kwietnia 2011r. uczniowie klas szóstych przystąpili do sprawdzianu państwowego z wiedzy, którą zdobyli przez sześć lat nauki. Przygotowany został przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Uczniowie pisali w dwóch salach . Po sprawdzeniu swoich umiejętności nie kryli zadowolenia. Dla większości piszących sprawdzian okazał się łatwym. Motywem przewodnim sprawdzianu był Friedrich Gauss. Uczniowie musieli opisać postać tego matematyka na podstawie notatki. Mieli też opisać znaczek z podobizną Gaussa. Wśród zadań było też napisanie zaproszenia dla dyrektora na wystawę znaczków. Sporo było też zadań z matematyki. Szóstoklasiści musieli m.in. obliczyć obwód i powierzchnię pola. Inne z zadań dotyczyło cukierków rozdzielonych na kilka pudełek - należało wyliczyć, ile jest cukierków w każdym pudełku. Mało było za to pytań przyrodniczych. Uczniowie spodziewali się m.in. zadania dotyczącego liczenia skali mapy. W tym roku takiego nie było.
Wyniki z testu będą w maju.
Bal karnawałowy
Dnia 03.03.2011 Uczniowie naszej szkoły pożegnali karnawał balem. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najbardziej oryginalne przebranie karnawałowe, na który chętnie odpowiedziały w szczególności młodsze dzieci. Mali rycerze, księżniczki oraz inne postacie bajkowe wypełniły salę gimnastyczną, na której odbywała się dyskoteka. Przedstawiciele SU, chcąc jeszcze bardziej umilić zebranym czas, ogłosili kilka konkurencji, w których wzięło udział wielu chętnych. Zarówno zwycięzcy, jak i przegrani zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Ze względu na niezwykłą pomysłowość w doborze kostiumów karnawałowych, jury podjęło decyzję o nagrodzeniu wszystkich, którzy tego dnia zdecydowali się przyjść do szkoły karnawałowym przebraniu.
Najlepsze życzenia w Dniu Kobiet
8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Chłopcy z klasy szóstej i czwartej pod opieką p. Edyty Karczmarz przygotowali krótką część artystyczną, pt. „O kobietach i dla kobiet”. W zabawny sposób zaprezentowali relacje damsko – męskie, a potem złożyli z serca płynące życzenia. Panie w tym dniu zostały obdarowane wiosennymi kwiatami, a dziewczynki otrzymały od swoich kolegów sympatyczne upominki.
Borsuk Bazyli wyrusza do miasta
W dniu 07.03.2011 r. do naszej szkoły przyjechała grupa artystyczna z Krakowa ze sztuką „Borsuk Bazyli wyrusza do miasta”. Pod rozrywkową (zabawną) formą spektaklu kryła się poważna treść, a mianowicie przybliżenie małym użytkownikom dróg zasad ruchu drogowego. Sympatyczny borsuk Bazyli krok po kroku pokazywał, jak należy czytać znaki, sygnalizację świetlną, jak podróżować w samochodzie, by czuć się bezpiecznie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, by na koniec nagrodzić artystów gromkimi brawami.
Choinka szkolna
29 stycznia 2011 r. bawiliśmy się podczas choinki szkolnej. W przygotowania choinki włączyli się również nasi rodzice. O godz. 14.00 udekorowana przez nas sala a wypełniła się fanami tańca i dobrej zabawy, czyli uczniami z klas 0 -VI.
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka to wielkie wydarzenie w życiu szkoły. W przygotowanie angażują się wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice. Zaproszonych gości czeka zawsze wiele miłych niespodzianek. Każdy wnuk i każda wnuczka chce zaprezentować się przed swoimi kochanymi babciami i dziadkami jak najlepiej. Uczniowie klasy,, O” i klasy I wystawiły barwne przedstawienie,, Królewna Śnieżka”, klasa II przygotowała scenkę,, Dwanaście miesięcy, a klasa III zaprezentowała się w,, Jasełkach”. Uczniowie klas IV-VI przygotowali na kółku teatralnym przedstawienie,, Herbatka dla Babci i Dziadka”. W przerwach między przedstawieniami nie zabrakło piosenek, wierszy i tańców. Dziadkowie z wielkim zaciekawieniem oglądali popisy wnuków. Po uczcie duchowej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, podczas którego wymieniali się swoimi spostrzeżeniami na temat występów.
Składam gorące słowa podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości p. Dyrektor, całej Radzie Pedagogicznej, uczniom oraz rodzicom w imieniu wszystkich babć i dziadków złożyła Pani Barbara Bryl.
BOŻE NARODZENIE
21 grudnia w naszej szkole w klasach odbyły się spotkania wigilijne, na którym wszyscy dzieli się opłatkiem, składali sobie życzenia a, śpiewali kolędy i otrzymali prezenty gwiazdkowe. Po klasowych spotkaniach uczniowie pod kierunkiem pani Anny Suchty wystawili „ Jasełka”. Swoją obecnością zaszczycili nas ksiądz proboszcz Jan Domiński i ksiądz kanonik Tadeusz Staniaszek oraz rodzice. W rolę Św. Józefa wcielił się Tobiasz Jackowski, a Matką Boską była Wiktoria Trejber.Nie zabrakło też kolęd zaśpiewanych przez dzieci. Po występach odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Wszyscy artyści szkolni pięknie śpiewali kolędy bądź pastorałki. Najbardziej spodobał się wszystkim występ Anny Puławskiej klasa II, Seweryna Jabłońskiego z klasy 0, trio z klasy IV Aleksandry Puławskiej, Karoliny Kozon, Julii Jabłońskiej oraz Dominiki Mróz. Naszą szkołę w gminnym konkursie będą reprezentowali: Anna Puławska i trio z klasy IV.Na koniec dyrektor szkoły złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.
„Góra grosza”
W grudniu Samorząd Uczniowski przeprowadził w naszej szkole zbiórkę monet w ramach XI edycji GÓRY GROSZA. Akcja organizowana jest Przez Towarzystwo NASZ DOM pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pieniądze przeznaczane są dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci, rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych. Uczniowie z zaangażowaniem włączyli się do akcji, dzięki czemu po komisyjnym przeliczeniu wartości zebranych monet udało się zebrać 255, 89 zł ( 8338 monet) Zbiórka pieniędzy połączona została z ogłoszonym przez nauczycieli „tygodniem wolontariatu” pod patronatem akcji Szkoła Bez Przemocy.
TRADYCYJNE OZDOBY BOŻONARODZENIOWE
Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia społeczność uczniowska naszej szkoły zaprosiła twórczynię ludową p. Halinę Witkowską, która przybliżyła dzieciom zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe kultywowane na terenie Puszczy Białej oraz poprowadziła warsztaty plastyczne, pt. „Tradycyjna ozdoba choinkowa”. Maluchy (kl. 0-III) wykonywały baletnicę z bibuły i kolorowego papieru, a starsi uczniowie (kl. IV-VI) robili zabawki w postaci aniołków, które potem zdobiły klasowe drzewka. To była niepowtarzalna lekcja kultury, dobra zabawa oraz sprawdzian zdolności manualnych dla tych małych i tych większych.
Andrzejki
25 listopada 2010 roku uczniowie Szkoły w Łosinnie bawili się na dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski z okazji andrzejek. W tym też celu jedna z sal lekcyjnych została przekształcona na Salon Wróżb, w którym to „czarownice” i „czarodzieje” przepowiadali zainteresowanym przyszłość. Nastrój grozy dodatkowo wprowadzały „mumie” oraz inne postacie ze świata magii. Chętnych poznania swoich dziejów w przyszłości nie brakowało. Zmęczeni tańcem uczniowie mogli również posilić się słodkim poczęstunkiem, o który zadbali rodzice.
Spotkanie rodziców z panią psycholog
18 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie zorganizowane w ramach Wyszkowskich Dni Profilaktyki. Temat przewodni brzmiał: "Akceptuję dziecko takim, jakim ono jest ". Zebranie prowadziły panie psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wyszkowie. W bardzo interesujący sposób zwracała uwagę na to, jak dostrzec problemy dziecka trudnego wychowawczo i jak mu pomóc. Wcześniej przeprowadzono warsztaty z uczniami, a ich wynik został zaprezentowany rodzicom. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami w poszczególnych salach lekcyjnych.
Spektakl profilaktyczny „Dlaczego nie”
W ramach Wyszkowskich Dni Profilaktyki w dniu 17.11.2010 r. uczniowie klas IV-VI mieli okazję obejrzeć spektakl, pt. „Dlaczego nie" zaprezentowany przez artystów Teatru Łódzkiego KRYS- MON. Oparty na wątku kryminalnym, zabawny spektakl miał na celu uświadomić młodemu widzowi, że w życiu najważniejsze są prawda, dobro i uczciwość, a okazywanie pomocy i szacunku innym, zawsze się opłaca. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały sztukę, a potem rozmawiały na jej temat i dzieliły się wrażeniami.
"A to Polska właśnie ..."
W dniu 10.11 2010r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pt. „A to Polska właśnie…”. Członkowie koła teatralnego prezentowali piękne i wzruszające wiersze oraz pieśni patriotyczne związane z tymi doniosłymi wydarzeniami. Uczestnicy uroczystości mieli też okazję bliżej poznać Komendanta Józefa Piłsudskiego i jego wkład w walkę o wolność naszej Ojczyzny.
Odsłonięcie pomnika
23 października 2010r. odbyła się doniosła, dla społeczności wsi Łosinno, uroczystość związana z odsłonięciem i poświęceniem pomnika upamiętniającego czyn polskich lotników i „Cichociemnych” niosących pomoc lotniczą dla Armii Krajowej.
Na miejsce uroczystości przybyli dyrektorzy szkół, nauczyciele wraz z pocztami sztandarowymi, mieszkańcy, przedstawiciele władz, księża oraz zaproszeni kombatanci i ich rodziny. Uroczystość zorganizował i poprowadził p. Mirosław Widlicki. Odsłonięcia pomnika dokonali: Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK, Burmistrz Wyszkowa oraz uczestnik zrzutu w okolicy Łosinna, a poświęcił go proboszcz z tutejszej parafii w asyście duchownych zaproszonych na tę uroczystość.
Na zakończenie odbyła się rekonstrukcja wydarzeń historycznych wykonana przez młodzież z Grupy Rekonstrukcji Historycznej Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie.
Dalsza część uroczystości odbyła się w Szkole Podstawowej w Łosinnie, gdzie uczniowie koła teatralnego i chór przygotowali wraz z opiekunami montaż słowno- muzyczny pod hasłem „Cichociemni nieśli w sercach Polskę”.
Występ młodych „artystów”, prezentujących w tym dniu postawę patriotyczną, szczególnie dużo wspomnień i wzruszeń dostarczył kombatantom, którzy nie szczędzili gratulacji i ciepłych słów.