• Wycieczka do Torunia

          We wtorek 18 kwietnia 2023r. uczniowie klas I-VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Torunia, której celem było rozbudzanie zainteresowania kulturą, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku oraz poznanie zabytków i historii miasta założonego przez Krzyżaków. Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy do celu naszej wyprawy, gdzie czekała na nas p. Jola – przewodnik wycieczki.

          Toruń to miasto piernika. Pod okiem mistrzów piernikarskich uczniowie wśród zapachów przypraw korzennych stworzyli pierniki, które zabrali ze sobą jako pamiątkę. Później udaliśmy się na rynek Starego Miasta, gdzie zobaczyliśmy najważniejsze jego zabytki: XIII-wieczny Ratusz, Dwór Artusa, Dom Kopernika, Pomnik Mikołaja Kopernika, gotycki Kościół Najświętszej Marii Panny,  kościół św. Janów, Kamienicę pod Gwiazdą, a także fontannę ze statuetką flisaka otoczoną przez osiem żab.  Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupienia toruńskich pierników i pamiątek.

          Kolejnym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy film pt. „Kolorowy kosmos”, który uświadomił nam, że gwiazdy z bliska są żółtawe, czerwonawe i błękitne, a nasze sąsiednie planety również mają niezwykłe kolory. Seans dostarczył nam wielu wrażeń, a także pogłębił wiedzę o gwiazdach i planetach.

          Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc, a wieczorem wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń.

        • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          W naszej szkole 3 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w tę inicjatywę i w ramach solidarności wszyscy ubrali się tego dnia na niebiesko. W szkole odbyło się również krótkie przedstawienie, które miało na celu zwiększenie naszej wiedzy na temat Spektrum Autyzmu oraz jak najlepszego sposobu interakcji z osobami, które na co dzień zmagają się z tym zaburzeniem. Na korytarzu pojawiła się również gazetka edukacyjna z najważniejszymi informacjami odnośnie tego dnia. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem.

          Dodatkowo, w tym dniu włączyliśmy się także w akcję ,,Dzień bez plecaka’’, która ma na celu zwiększenie świadomości trudnych warunków bytowych, z jakimi zmagają się dzieci w wielu zakątkach świata. Uczniowie podeszli do tematu bardzo kreatywnie. Pokazali na co ich stać, czego dowodzą zdjęcia w galerii. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. 😊

        • Przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów

          21 marca w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów uczęszczających na zajęcia rozwijające kreatywność i ekspresję sceniczną. Uczniowie wystawili sztukę pt. „Śpiąca Królewna”, nad którą czuwała Pani Danusia Kozłowska.

          Dzieci wykazały się talentem aktorskim i wokalnym, a przepiękne kolorowe stroje oraz bajkowa dekoracja zachwyciły widzów.

           

          zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym #laboratoriaprzyszłości

        • Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej

          29 marca 2023r. odbył się Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej pod hasłem "Śpiewajmy wszyscy w ten radosny czas". Gospodarzem przeglądu była Szkoła Podstawowa Nr 3 w Wyszkowie.

          Naszą szkołę w kategorii klas 0-1 reprezentowały dziewczynki z klasy l - Julia Śliwka i Amelia Szczerba wykonując piosenkę "Śmigus-dyngus". W drugiej kategorii uczennice z klasy lll: Lena Kozon i Weronika Świercz "Nutki-filutki". Tegoroczna edycja wydarzenia nie miała charakteru konkursowego. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz gromkie brawa.

          Gratulujemy wspaniałych występów.

        • Wycieczka do teatru i muzeum

          27.03.2023r. uczniowie klas I-VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Spektakl przedstawiający perypetie rudej dziewczynki z domu dziecka zachwycił naszych uczniów w Teatrze Bemowo. Przy pięknej scenografii i bajkowych piosenkach przenieśliśmy się w świat "Ani z Zielonego Wzgórza".

          Różnorodność ekspozycji w Muzeum Geologicznym zainteresowała każdego. Oglądaliśmy bogate kolekcje skał, liczne okazy minerałów i skamieniałości. Zainteresowały nas szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, rekonstrukcja polskiego dinozaura - dilofozaura i tropy dinozaurów zamieszkujących kiedyś nasze ziemie. Całość uświetnił: model pustyni i naturalnej wielkości rekonstrukcja jaskini. Ekspozycja była interesująca zarówno dla dzieci młodszych, młodzieży, jak i dla osób dorosłych.

        • Gminny Konkurs Recytatorski Utworów Jana Brzechwy

          24 marca 2023r. w Szkole Podstawowej w Lucynowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Utworów Jana Brzechwy dla klas II-III oraz IV-VI. Naszą szkołę w młodszej kategorii reprezentowała Lena Kozon, uczennica klasy III, która recytowała wiersz „Kaczka dziwaczka”. 

          Starszą kategorię reprezentowały dwie uczennice: Maja Ambroch z klasy IV z wierszem „Rozmawiała gęś z prosięciem” i Oliwia Polak z klasy VI recytując wiersz „Żuk”. 

          Uczennice otrzymały dyplomy za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

        • Wycieczka oddziału przedszkolnego

          23.03.2023r. uczniowie oddziału przedszkolnego i dzieci z naszego przedszkola uczestniczyli w wycieczce do Wyszkowa. Pierwszym punktem było obejrzenie przez filmu W Domu Kultury Hutnik ,,Wróżka Zębuszka”. Następnie udaliśmy się do Biblioteki Publicznej na wspaniałą lekcję biblioteczną o wiośnie. Dzieci miały też możliwość zwiedzenia biblioteki i obejrzenia i posłuchania bajki ,,Czerwony Kapturek”, ,,Jaś i Małgosia” oraz wierszy ,,Kaczka Dziwaczka”, ,,Słoń Trąbalski” wyświetlonych starym wyświetlaczem na białym ekranie z klisz, tekst czytała nam pani obsługująca aparat. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta u strażaków. Dzięki życzliwości Panów Strażaków nasze dzieci mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Dzieci zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998. Z wycieczki dzieci wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

           

        • Szkolny konkurs recytatorski

                20.03.2023r. w poniedziałek odbył się szkolny konkurs recytatorski utworów Jana Brzechwy. W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas II i III, oraz 9 uczniów  z klas IV – VI. Komisja w składzie p. E. Kmiołek, p. A. Brylak, p. D. Kozłowska i p. E. Wężyk-Leszczyńska po wysłuchaniu pięknych recytacji przyznała: I miejsce za recytację wiersza ,,Kaczka dziwaczka” Lenie Kozon z klasy III, II miejsce otrzymał uczeń klasy II Karol Sitek, natomiast III miejsce otrzymały z klasy III Weronika Świercz i z klasy II Lena Musiałek. Wyróżnienie otrzymał uczeń z klasy III Piotr Łeka. Natomiast z klas IV-VI pierwsze miejsce za wiersz ,,Żuk” otrzymała uczennica klasy VI Oliwia Polak, II miejsce zajęła Maja Ambroch z klasy IV, III miejsce zajęła Antonina Wiśniewska z klasy IV. Wyróżnienie otrzymał uczeń klasy IV Adam Musiałek, i dwóch uczniów klasy VI Marcin Jasiński i Szymon Kozon. Uczennice: Lena Kozon, Oliwia Polak i Maja Ambroch reprezentowały naszą szkołę na gminnym konkursie w SP w Lucynowie.

        • Wielka Liga Czytelników

          Chętni uczniowie naszej  szkoły, którzy lubią czytać wzięli udział w  OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTWACH POWIATOWYCH Wielkiej Ligi  Czytelników. Konkurs organizowany był w trzech kategoriach:                                                                                                                

          - klas 1 -  3 szkół podstawowych;

          - klas 4 – 6 szkół podstawowych;

          - klas 7 – 8 szkół podstawowych.

          W pierwszej kategorii wzięło udział 6 uczniów - Karol Sitek, Ewa Kozon, Nikola Kuchta, Lena Kozon, Magdalena Jeż, Weronika Świercz, z drugiej 5 uczniów - Wiśniewska Antonina, Jeż Kinga, pozostali nie oddali testów. Konkurs przebiegał w trzech etapach. Pierwszy etap (szkolno - biblioteczny) – indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych w szkołach i bibliotekach publicznych.  Wszyscy uczniowie musieli przeczytać 10 wybranych książek, a po przeczytaniu rozwiązać do każdej książki test. Test rozwiązało 6 osób i wszyscy zakwalifikowali się do drugiego etapu (test kwalifikacyjny) – test indywidualny w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych. Do trzeciego etapu (powiatowego) zakwalifikowali się: Karol Sitek, Lena Kozon i Magdalena Jeż. Te osoby rozwiązywały test drużynowy online (finał). Nasi uczniowie na 170 punktów zdobyli 135 i uzyskali tytuł wicemistrza finału powiatowego. Aby zakwalifikować się do dalszego etapu trzeba było uzyskać 153 punkty. Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy w przyszłości jeszcze większych sukcesów.   

        • Spotkanie z dietetykiem z Naturhouse

          10.03. 2023 roku  do naszej szkoły zaprosiliśmy specjalistkę w dziedzinie żywienia Panią Dietetyk Arletę Prus - Konieckiewicz z  Centrum Dietetycznego Naturhouse, które mieści się w Pułtusku. Celem spotkania było zwiększenie świadomości uczniów na temat prawidłowego odżywiania oraz pomoc w budowaniu zdrowych nawyków. Pani Arleta przybliżyła uczniom piramidę zdrowego żywienia i to w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie. Spotkanie zakończyło się rozdaniem materiałów edukacyjnych .

          Dzięki prelekcji uczniowie  podnieśli  swoją wiedzę  i będą mogli  dokonywać lepszych wyborów żywieniowych.

          Jednak to jeszcze nie  koniec, gdyż  31.05.  o godz. 15.00  odbędzie się  kolejne, darmowe spotkanie z Panią A. Prus- Konieckiewicz. Tym razem poświęcone będzie ono części praktycznej  zdrowego odżywiania.  

          Zapraszamy  nie tylko uczniów, ale i rodziców, babcie, dziadków, sąsiadów, czyli wszystkich zainteresowanych tajnikami odchudzania i zdrowych wyborów.

          Bardzo dziękujemy Pani Arlecie  Prus - Konieckiewicz za zaproszenie i podzielenie się cenną wiedzą z naszymi uczniami.  

          Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania. 

        • Dzień Kobiet

          Dzień Kobiet to czas, kiedy możemy podkreślić znaczenie Kobiet w naszym społeczeństwie i uhonorować ich nieoceniony wkład w nasze życie.

          W tym dniu w naszej szkole panowała od samego rana wyjątkowo miła i przyjazna atmosfera - zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie oraz Panowie składali życzenia. Dziewczynki oraz wszystkie Panie w szkole otrzymały nie tylko kwiaty, ale i słodkie upominki.

        • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci!

          Drodzy uczniowie i rodzice !!!

          Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
          Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

          W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

          Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

          sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

          ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

           

          Termin Akcji: 20.03.2023r.-18.04.2023r.

          Miejsce Akcji: parking szkolny ( przy garażu)

           

          Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

          Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

          Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

          e-mail:eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

           

          ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

          NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

        • Bal karnawałowy

          W piątek 3 lutego odbyła się zabawa choinkowa z animacjami. Uczniowie klas 0 - VIII bawili się znakomicie! Najmłodsi uczniowie przebrali się za postacie z bajek. Było kolorowo, wesoło i głośno :)

           

          zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym #laboratoriaprzyszłości

        • 500+

          Od 1 lutego 2023 r. można składać wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy.

          Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r., trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną.

          Wnioski można składać za pośrednictwem następujących narzędzi :

          ·      aplikacji mobilnej mZUS  od tego roku wnioski można złożyć za pośrednictwem tej bezpłatnej aplikacji. To łatwy i wygodny sposób na złożenie wniosku. Z aplikacji mZUS można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.

          ·      Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

          ·      portalu Emp@tia – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL

          ·    bankowości elektronicznej, jeśli bank ma taką usługę – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL.

        • DZIEŃ BABCI i DZIADKA

          „DZIEŃ BABCI i DZIADKA”

          Każda Babcia była kiedyś małą dziewczynką.

          Każdy dziadek biegał kiedyś z piłką.

          Chodzili do szkoły, potem dorastali,

          Mieli piękne marzenia ciężko pracowali.

          Wychowali swoje dzieci …

          A czas leci, leci, leci …

          Dzisiaj na pociechę mają

          Wnuki, które Ich kochają!

           

          Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególne dni w kalendarzu, które kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami. 23 stycznia to szczególne święto wnuki postanowili uczcić występami i słodkim poczęstunkiem.

        • Wycieczka na lodowisko

                 Dnia 13 stycznia  2023r.  uczniowie klas od III do VIII  pod opieką pani Agnieszki Brylak, pani Martyny Poziemskiej i pana Roberta Falaszka wybrali się na lodowisko do Wyszkowa.   Celem wyjazdu było propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu, hartowanie i uodpornienie organizmu, utrwalenie właściwych postaw opartych na współpracy w grupie,   przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lodowisku. Przez 1,5 godziny całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Każdy jeździł jak umiał. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzy. Zawsze towarzyszył wszystkim uśmiech. Po wyczerpującym pobycie na lodowisku wszyscy udaliśmy się do pobliskiego  McDonaldu. Zrelaksowani wróciliśmy do domu.

        • Żywa lekcja historii - pokaz historyczny

          W środę, 11 stycznia, Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia pokazu historycznego grupy rekonstrukcyjnej z Lublina „Rekonstrukto” pt. „Życie i kultura w średniowieczu".

          Dzieci wysłuchali  ciekawostek o  kulturze i obyczajach  epoki średniowiecza, jak również o turniejach i zabawach rycerskich.

          Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się kolekcja rekwizytów i replik broni używanych przez rycerzy. Wybrani uczniowie zostali zamknięci w dyby,  a także przeszli test trzymania miecza.  Każdy uczestnik pokazu mógł osobiście zapoznać się z bronią, strojem rycerskim oraz spotkać się z katem.  

          Dla wszystkich była to ciekawa lekcja historii, pełna wrażeń i ciekawostek historycznych.