• Sprzątamy Dla Polski

          Nasza szkoła zgłosiła swój udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”, która została objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz m.in. Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Projekt odbędzie się 4 października 2022 roku .Celem wydarzenia jest promowanie międzypokoleniowej odpowiedzialności obywatelskiej oraz świadomości ekologicznej. Nasza planeta, a zwłaszcza ojczyzna są dla naszej społeczności szkolnej bardzo ważne.

        • SPOTKANIE Z WYJĄTKOWYM GOŚCIEM

          21 września  2022r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję  spotkać się z Honorowym Obywatelem Wyszkowa, pułkownikiem Franciszkiem Józefem Bieganowskim, który przyjechał do nas promować działalność Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Wyszkowie.

          Pan pułkownik Franciszek Józef Bieganowski to utalentowany muzyk, popularyzator muzyki wojskowej, dyrygent, aranżer, kompozytor, wychowawca młodzieży. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie Wydziału Dyrygentury u prof. Jerzego Dobrzyńskiego. Były muzyk Orkiestry Marynarki Wojennej w Świnoujściu, były kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.
          Artysta wielkiego formatu i ambasador polskiej kultury i muzyki wojskowej - współdziałając z kompanią reprezentacyjną Wojska Polskiego witał wielokrotnie papieża Jana Pawła II, królów, prezydentów, premierów, ministrów, ambasadorów i inne wielkie osobistości. Znany popularyzator muzyki wojskowej, klasycznej i rozrywkowej. Występował na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. w Belgii, Danii, Francji, Holandii, w Niemczech, we Włoszech oraz USA. Za swoją działalność artystyczną, zaangażowanie i ogrom wkładu pracy w upowszechnianie kultury był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany przez Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej - Lecha Wałęsę i Aleksandra Kwaśniewskiego, premierów - Tadeusza Mazowieckiego i Waldemara Pawlaka, ministrów kultury i obrony narodowej, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, odznaką "Zasłużony Działacz Kultury". Z okazji dwudziestolecia działalności artystycznej w Wyszkowie Franciszek Bieganowski otrzymał z rąk obecnego Burmistrza Wyszkowa Złotą Batutę.
          Z Wyszkowem i Młodzieżową Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej związany jest od 1985 roku. Kapelmistrz, aranżer, szef artystyczny, ale także nauczyciel i wychowawca młodzieży. Swoje największe sukcesy orkiestra odnosi właśnie pod batutą Pana Kapelmistrza, podbijając sceny w Polsce, Europie i na świecie. Przepiękna, widowiskowa, ze znakomitymi pokazami musztry paradnej, koncertująca z artystami scen warszawskich. Być może wśród młodzieży  naszej szkoły znajdą się chętni, którzy rozwiną swój talent pod przewodnictwem pana Franciszka Józefa Bieganowskiego.

        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

                  29.09 w kalendarzu przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Kierowany jest on do dzieci. Czytanie na głos stymuluje wyobraźnię i wzbogaca słownictwo. Nasi młodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego wysłuchali tego dnia wierszy M. Konopnickiej ,,Stefek Burczymucha” oraz ,,Jesienią, jesienią”. Uczniowie klas I-III poznali legendę ,,Jak to ze lnem było” . Natomiast  klasy IV-VIII poznały fragment nowelki M. Konopnickiej ,,Nasza szkapa”.

           Dzieci bardzo lubią takie wstępy. Widać, że wciągają się w lekturę z każdą stroną.

           

        • Wycieczka szlakiem bohaterów ,,Kamieni na szaniec”

                  W tym roku szkolnym, a dokładnie 22 września, kolejny raz wyruszyliśmy do Warszawy szlakiem bohaterów ,,Kamieni na szaniec” . Celem wyjazdu było przybliżenie uczniom kl. VII i VIII historii i działalności  Zośki, Rudego i Alka - bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego obraz poznanie historii okupowanej Warszawy. 

                 Zwiedziliśmy Liceum im. Stefana Batorego, do którego uczęszczali bohaterowie książki ,,Kamienie na szaniec”. Trasa naszej wędrówki z przewodnikiem wiodła m.in. przez Krakowskie Przedmieście, gdzie obok Pałacu Staszica stoi pomnik Mikołaja Kopernika znany z najgłośniejszej akcji Małego Sabotażu – usunięcia niemieckiej tablicy z pomnika astronoma.

               Przypomnieliśmy sobie plan i przebieg akcji pod Arsenałem, czyli brawurowej akcji odbicia z niemieckiego transportu  więźniów z Pawiaka, wśród których przewożony był Jan Bytnar ,,Rudy”.  Zwiedziliśmy muzea: Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy Alei Szucha, dawną siedzibę Gestapo, gdzie przesłuchiwany był ,,Rudy” oraz Muzeum Więzienia Pawiak.

                  Ostatnim punktem wycieczki był Cmentarz Powązki Wojskowe, miejsce wiecznego spoczynku Zośki, Alka i Rudego oraz autora książki Aleksandra Kamińskiego. Na grobach zapaliliśmy znicze. Pełni wrażeń i podziwu dla odwagi, niezłomności i męstwa naszych bohaterów udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

        • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

                      20 września br. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

          W tym roku szkolnym kandydowało 11 uczniów. Każdy z kandydatów osobiście przedstawił swój program wyborczy.  Opiekun Samorządu Uczniowskiego wyjaśnił zasady głosowania, a potem czuwał nad prawidłowym ich przebiegiem.

                     Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono nowy skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023:

          Przewodniczący: Filip Żuchowski

          Zastępca przewodniczącego: Kacper Szyller

          1. Sekcja porządkowa: Marcin Jasiński, Mikołaj Żuchowski

          2. Sekcja kulturalna: Ania Fijałkowska, Ania Gierek, Oliwia Polak, Oliwia Świercz

          3. Sekcja wolontaryjna: Maria Kokoszka, Mateusz Jasiński, Łukasz Przygodzki

          Wszystkim uczniom dziękujemy za oddanie głosu, a nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły.

        • Spotkanie z Panią Bogusią ze sklepu zoologicznego Saba

          19 września w naszej szkole zagościła Pani Bogusia ze sklepu zoologicznego Saba w Wyszkowie i zaprezentowała nam swoich podopiecznych.

          Uczniowie mogli poznać zwierzęta Pani Bogusi, a przy okazji wiele się o nich dowiedzieć. Dzieci mogły pogłaskać każde ze zwierząt, dowiedzieć się czym się je karmi, czego nie powinno się dawać im do jedzenia oraz ile każde z poznanych zwierzątek żyje. Mamy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie. Dziękujemy pani Bogusi za wizytę.

          Nasza szkoła włączyła się w zbiórkę pieniędzy dla TOZ Wyszków. Dzięki zebranym funduszom mogliśmy pomóc bezdomnym zwierzętom.

        • ZRZUT CICHOCIEMNYCH - ZAPORA 2022

          17 września na łąkach Łosinna odbyła się inscenizacja zrzutu cichociemnych. Podczas tegorocznego widowiska przypomniano przebieg obławy służb komunistycznych na pododdział Jana Kmiołka. Najbardziej widowiskową częścią rekonstrukcji był zrzut spadochronowy symbolizujący skok trzech cichociemnych. W trakcie sobotniego pikniku odbyły się pokazy sztuk walki w wykonaniu uczniów Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie, konkursy dla dzieci, pokazy uzbrojenia.

        • Sprzątanie Świata

          Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w Sprzątanie Świata. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.

          16 września wyznaczeni nauczyciele wraz z uczniami udali się w teren w celu pozbierania rozrzuconych śmieci. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość musimy dbać o stan środowiska.

        • Uroczyste otwarcie placu zabaw

          15 września odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw. Realizacja projektu możliwa była dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Dzięki tym funduszom wyposażono plac, wykonano nawierzchnię syntetyczną, przeprowadzono prace ogrodnicze. Na terenie placu postawiono również tzw. hotele dla owadów oraz karmniki dla ptaków stwarzając plenerową „salę lekcyjną” dla uczniów szkoły.
           

          Uczniowie wspólnie z leśnikiem sadzili drzewka. Partnerami gminy Wyszków było Nadleśnictwo Wyszków oraz Powiatowy Urząd Pracy w Wyszkowie. Realizacja projektu stworzyła bezpieczne warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu.

        • Spotkanie z policjantką

          14 września uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantką Wioletą Szymanik z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

          Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas O-III. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Drugie spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas IV-VIII. Tematem pogadanki było bezpieczeństwo w internecie, a także zwrócenie uwagi na skutki jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z internetu.

        • Występ Rewii Dziecięcej Sylaba

          13.09.2022r. uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w występach Rewii Dziecięcej Sylaba.  Tytuł występu to "Aquarela". Dziewczęta w niebieskich kostiumach tańcem  opowiedziały widzom o naturze i roli wody w naszym codziennym życiu. Przedstawiły jak zachowuje się woda kiedy jest spokojna, wzburzona, kiedy pada deszcz. Wszyscy byli zachwyceni występami.

        • Międzynarodowy Dzień Kropki

          Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie wzięli udział w wielu ciekawych zabawach, które pomagają odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

                   W naszej szkole powstały niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Ten dzień był wspaniałym czasem do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

        • Narodowe Czytanie 2022

          200 lat temu, w 1822 r. w Wilnie ukazały się "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza – dzieło, które wyznaczyło początek epoki romantyzmu w Polsce. W związku z tym Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego.

          Narodowe Czytanie to coroczna wrześniowa akcja wspólnego czytania, odbywająca się pod patronatem Prezydenta RP. We wtorek 6 września społeczność naszej szkoły uczestniczyła w tym literackim wydarzeniu.

          Uczeń Marcin Jasiński odczytał humorystyczną balladę „Pani Twardowska”, a Pani Dyrektor Magda Szyller balladę „Świtezianka”. Mistrzowskie czytanie wprowadziło wszystkich w świat epoki romantyzmu.

          Akcję przygotowała i przeprowadziła nauczycielka biblioteki szkolnej, Pani Agnieszka Brylak.

        • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie

          roku szkolnego 2022/2023  oraz otwarcie nowego placu zabaw,

          które odbędzie się 1 września 2022r.  o godz.12.00  w sali gimnastycznej.

           

          Przebieg uroczystości

          • Uroczysty apel
          • Uroczyste otwarcie nowego placu zabaw z udziałem władz gminy i przedstawicielami Stowarzyszenia Społeczno Oświatowego „Przyjazny Krąg”
          • Spotkania w klasach z wychowawcami

          Uroczyste rozpoczęcie roku dla dzieci

          z Niepublicznego Przedszkola Twórczego „Akademia Krasnoludków” w Łosinnie

          odbędzie się 1 września o godz. 9.00 w sali gimnastycznej.

           

          Po uroczystym przywitaniu przez Panią Dyrektor przedszkolaki udadzą się ze swoimi Paniami na zabawy integracyjne do sali, a o godz. 12.30 wraz z chętnymi rodzicami wezmą udziału w uroczystym otwarciu nowego placu zabaw.

        • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

          Przedostatni piątek czerwca to ulubiony piątek polskich uczniów, ponieważ co roku kończy on czas nauki i daje uczniom dziesięć tygodni wytchnienia od szkolnych obowiązków. W naszej szkole uroczystość co roku obywa się na sali sportowej i składa się z części oficjalnej i artystycznej. Pani Dyrektor Magda Szyller podsumowała kończący się rok szkolny, pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce i osiągnięć w zawodach sportowych, konkursach oraz życzyła udanych i bezpiecznych wakacji. 
          Dużo emocji  wywołała część artystyczna przygotowana przez absolwentów naszej szkoły. Wywiązali się z tego zadania wzorowo.
          Teraz czekają nas 72 dni wakacji. Absolwentom życzymy wszystkiego najlepszego w nowych szkołach,   a z resztą widzimy się znów we wrześniu!