• Prezentacje kandydatów na patrona szkoły

          Rozpoczęliśmy prace nad wyborem patrona i nadaniem imienia szkole. Cała społeczność szkolna będzie realizować działania związane z tym projektem.

           

          14.01.2022r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Łosinnie zebrali się na sali gimnastycznej, by zaprezentować wybranych kandydatów na patrona. Wspólnie z wychowawcami przygotowali prezentacje, plakaty, biogramy i wiersze.

          Klasa 0 – Julian Tuwim, Józef Piłsudski.

          Klasa I – Lotnicy Polscy.

          Klasa II – Orzeł Biały.

          Klasa III – Julian Tuwim.

          Klasa IV – Józef Piłsudski.

          Klasa V – Janusz Korczak.

          Klasa VI – Klemens Junosza Szaniawski.

          Klasa VII – Cichociemni.

          Klasa VIII – ks. Jan Twardowski.

           

          Poprzez nadanie imienia szkoła:

          - zyskuje własną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół,

          - wspiera działania wychowawcze na wartościach, które reprezentował swoim życiem i działalnością patron lub organizacja,

          - pozyskuje do współpracy instytucje i osoby związane z patronem,

          - wzbogaca uroczystości szkolne o własny ceremoniał i poczet sztandarowy.

        • Konkurs plastyczny

          Uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Moje ulubione zwierzątko”. Przygotowane prace mogły mieć dowolny format oraz technikę wykonania. Pani B. Pochmara wybrała zwycięzców i nagrodziła upominkami: Alicja Biernacka, kl 0, Mateusz Woźnica, kl. 0, Ewa Kozon, kl. I, Lena Kozon, kl. II.

          Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. 

        • Zapal Światło Wolności

          W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/.

          Nasza  placówka włączyła się w tę ważną i niezwykle symboliczną inicjatywę.

           

        • Tydzień życzliwości w naszej szkole

          W dniach od 29 listopada do 3 grudnia br. zorganizowaliśmy w naszej szkole wyjątkowy tydzień. Akcja miała na celu dzielenie się życzliwością, wzajemne jej sobie okazywanie i niesienie pomocy w przekonaniu, że dobro wraca oraz propagowanie kulturalnego zachowania w sytuacjach dnia codziennego, integrowanie środowiska rówieśniczego. Aby zrealizować te cele, zaplanowaliśmy w tym tygodniu wiele zadań:

          • 29 listopada uczniowie zapoznali się z historią ,,Światowego Dnia Życzliwości”.   Tego dnia uczniowie mieli zleconą nietypową pracę domową – wykonanie z listy przygotowanej przez SU pięciu życzliwych zadań.
          • 30 listopada uczniowie wykonali kartki z miłymi życzeniami i pozdrowieniami  i wrzucili je do ,,Skrzynki życzeń i pozdrowień”.
          • 1 grudnia miały miejsce w naszej szkole przerwy ciszy i życzliwości, na których uczniowie zwracali się do siebie o ton ciszej; spacerowali, prezentując zasady dobrego zachowania wobec siebie, grona pedagogicznego, pracowników obsługi; używali zwrotów grzecznościowych, uśmiechali się do siebie; w sposób kulturalny spożywali posiłek podczas przerwy obiadowej.     Zachowanie uczniów ocenialinauczyciele dyżurujący według przygotowanego wcześniej regulaminu. Klasy rywalizowały tego dnia ze sobą o tytuł ,,Najżyczliwszej Klasy”
          • 2 grudnia dzieci przygotowały rymowanki o życzliwościi wywiesiły je na drzwiach sal lekcyjnych.
          • 3 grudnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto. Razem z wychowawcami pozowali do najbardziej radosnego klasowego zdjęcia.Ostatniego dnia wręczono adresatom karteczki z życzliwymi pozdrowieniami oraz ogłoszono, które klasy w naszej szkole okazały się najżyczliwsze. Okazało się, że ten tytuł otrzymali uczniowie z klasy najmłodszej i najstarszej, czyli klasa,,0” i klasa VIII. Gratulujemy!

          Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w tę akcję. Dziękujemy za każdy uśmiech, miłe słowo, pomoc – to dowód na to, że cel przedsięwzięcia został osiągnięty.

           

                                                                                                       Samorząd Uczniowski

        • Mikołajowe dary

          2 grudnia 2021r. dzieci obejrzały przedstawienie Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja "Magik" z Białegostoku, pt. "Mikołajowe dary". Dowiedzieliśmy się, że nie tylko prezenty świąteczne są ważne, ale także zdrowie, miłość i uśmiech.

          Przedstawienie wprowadziło nas w miły, świąteczny nastrój.

        • Dzień Pluszowego Misia

          „Miś jest mały i puchaty
          Miś jest fajny i kudłaty
          Miś jest gruby jak ta kula
          Misia zawsze się przytula”

                25 listopada po raz kolejny uczniowie naszej szkoły świętowali Światowy Dzień Pluszowego Misia. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie - pluszowe misie opanowały Szkołę Podstawową w Łosinnie. Nie ma chyba domu, w którym nie pojawia się ten towarzysz dziecięcych zabaw, radości i smutków. To też przytulanka do zasypiania. Ten milusiński przyjaciel wszystkich maluchów narodził się 119 lat temu w USA jako Teddy Bear i do dziś, w różnych wersjach, jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. 

             Dzieci z zaciekawieniem obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą historii pluszowego misia przedstawioną przez p. R. Przybysz. Następnie próbowały swoich sił w odgadywaniu imion niedźwiadkowych bohaterów z różnych bajek – tych współczesnych i tych z dzieciństwa naszych rodziców. Tego dnia nie zabrakło również tańca z pluszakami przy piosence „Misie szare obydwa”. Quiz o niedźwiedziach nie sprawił naszym uczniom żadnego problemu. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i chętnie udzielały odpowiedzi na pytania.

                Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta jest przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciele, miłość i ciepło. Cały dzień upłynął w sympatycznej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może trochę zapomnianych. Dorośli także powrócili pamięcią do swojego dzieciństwa. 

        • Niezwykłe spotkanie

                  23.11.2021r. w murach naszej szkoły  gościliśmy właścicielkę sklepu zoologicznego Saba z Wyszkowa. Pani Bogusia odwiedziła nas ze swoimi podopiecznymi – królikami miniaturowymi, jaszczurką agama, świnką morską skinny i wężem zbożowym. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat zwierząt i dowiedzieli się jak należy z nimi postępować, aby były szczęśliwe. Chętne dzieci mogły pogłaskać i przytulić zwierzaka. Największe wrażenie wywarł na nas widok i dotyk żywego węża. Nie wszyscy byli na tyle odważni, aby pogłaskać tego pełzającego gada. Serdecznie dziękujemy Pani Bogusi za przeprowadzenie tak ciekawych i niecodziennych zajęć.

                    W podziękowaniu za przemiłą wizytę nasza szkoła włączyła się do zbiórki karmy dla TOZ Wyszków.

           

        • Pani jesień i jej dary

              Z jesienią wiąże się bogata tematyka z zakresu warzyw, owoców i kwiatów , sposobów przygotowywania zwierząt do zimy oraz uwrażliwienie na piękno złotej jesieni. Na Sali gimnastycznej w jesiennej scenerii  17 listopada uczniowie klasy II i III pod opieką p.Agnieszki Brylak przedstawili montaż słowno-muzyczny  pt: ,,Pani jesień i jej dary”.  Uczniowie  zachęcali wszystkich swoimi wierszykami i piosenkami do jedzenia owoców i warzyw. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani jabłkami, gruszkami, marchewką i pomidorkami.  Pani Dyrektor podziękowała artystom za piękny występ, a społeczność uczniowska nagrodziła gromkimi brawami.

        • „Szkoła do hymnu” 2021

          Już po raz czwarty uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Łosinnie spotkali się w sali sportowej 10 listopada o godz. 11:11, aby zaśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

           

        • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

                     9  listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość dla wszystkich uczniów rozpoczęła się o godzinie 9.00. Po odśpiewaniu hymnu i uroczystym przemówieniu, miał miejsce występ grupy wokalnej z naszej szkoły, który przeplatany był patriotycznymi wierszami. Po występach nauczyciele i uczniowie wzięli  udział w quizie historycznym, sprawdzającym  wiedzę na temat trudnej i długiej drogi do odzyskania wolności.  Podczas trwania obchodów wyświetlono również dwie animacje   historyczne poświęcone drodze ku niepodległości.

                     Jesteśmy przekonani, że społeczność naszej szkoły uroczyście i godnie upamiętniła to ważne święto.                                                                                         

                                                                                     

          Autor: Robert Fallaszek

        • Dzień zdrowego śniadania

          Wszystkim nam zależy,

          aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy!!!

           

          „Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

          Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki,

          lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają

          siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.”

          8 listopada to dzień zdrowego śniadania. Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania pani Magda Szyller z uczniami klasy VII i pani Agnieszka Brylak z uczniami klasy II i III postanowiły przeprowadzić zajęcia na temat roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach.  Uczniowie samodzielnie przygotowywali śniadanie z przyniesionych produktów. Po przygotowaniu  zdrowych i pięknych kanapek  wspólnie spożyły je. Nauczycielkom bardzo zależało, aby przypomnieć przede wszystkim o ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. Dzięki takim akcjom przyczyniamy się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania przez dzieci – w domu i w szkole.

           

           

        • Światowy Tydzień Misyjny

               Dzień 28 października na długo pozostanie w pamięci uczniów  naszej Szkoły. Z okazji  Światowego Tygodnia Misyjnego, który rozpoczął się 24 października, nasza pani katechetka przygotowała prezentację i omówiła temat dotyczący wolontariatu misyjnego, cele i  zadania wolontariuszy oraz misjonarzy.  

          Na koniec prezentacji jako niespodzianka dla uczniów odbyła sie relacja on-line z siostrą Kasią Jakubczak  - misjonarką z Kenii i z jej podopiecznymi. Kilkuletnie dzieci z oddziału przedszkolnego w Kenii zaśpiewali dla nas piosenkę, a siostra Kasia odpowiadała na  pytania naszych uczniów oraz opowiadała  o miejscu swojej posługi.

          Spotkanie on-line przyniosło wiele wzruszeń i spotkało się z ogromnym zainteresowaniem całej społeczności naszej szkoły.  Pracownicy i uczniowie naszej szkoły z geście miłości dla dzieci z misji, na której pracuje siostra Kasia zaoferowali zbiórkę funduszy, które zostaną zebrane do puszek i przesłane na konto misji w Kenii. 

        • Konkurs plastyczny

          Młodsi uczniowie naszej szkoły z klas I-III wzięli licznie udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Wyszkowie. Tematem  konkursu był temat bardzo bliski naszym dzieciom, a mianowicie "Chrońmy nasze lasy". Spotkał się z dużym zainteresowaniem i sporo dzieci z naszej szkoły zostało w nim zauważonych.

          Pierwsze miejsce w kategorii klas pierwszych zdobyły ex aequo nasze bliźniaczki Amelka i Lena Ambroch. Wyróżnieni zostali Karol Sitek i Nikola Kuchta. W kategori dzieci klas starszych wyróżnienie otrzymały Kinga Kozon i Weronika Świercz.

        • Spotkanie z policjantką

          3 listopada 2021r. odbyło się spotkanie z policjantką Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. 

          Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się pod jaki numer alarmowy dzwonić w sytuacji niebezpieczeństwa, dlaczego nie powinno się rozmawiać z nieznajomymi oraz jak dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

          Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w spotkaniu.

        • Szkoła Pamięta

          W ramach akcji Szkoła Pamięta 2021 dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowe klasy pierwszej pod opieką wychowawców wybrali się do Kozłowa na grób żołnierza. Posprzątaliśmy mogiłę i zapaliliśmy przyniesione znicze. Wiemy jak ważna jest pamięć o żołnierzach, którzy walczyli o naszą wolność.

        • Wycieczka do Wyszkowa

               W czwartek 28.10.2021r. uczniowie oddziału przedszkolnego, klasy I, II i III byli na wycieczce w Wyszkowie. Pierwszym punktem wycieczki był teatrzyk Kornela Makuszyńskiego ,,Koziołek Matołek” wystawiony przez TEATR LALKI I AKTORA w ŁOMŻY. Dzieci były zachwycone występem aktorów.

          Po obejrzeniu spektaklu spacerkiem przeszliśmy do Biblioteki Pedagogicznej na lekcję biblioteczną. Uczniowie klas I-III poznali Edwarda, który zmienił szare miasto w kolorowe. Ulubionym miejscem zabaw chłopca był plac, na którym rosło drzewo, ale pewnego dnia ktoś je ściął. Edward bardzo się zmartwił i postanowił,  siejąc nasionka drzew  wyhodować sadzonki, które posadził w mieście, aby stało się ono weselsze i kolorowe. Następnie uczniowie układali drzewo z różnych materiałów korzenie  i gałęzie –ze sznurka, pień z kory, koronę z zasuszonych liści dębu. Podczas burzy mózgów uczniowie podawali swoje propozycje i zapisywali na kartonie ,,Co nam daje las?”. W lekcji wszyscy brali aktywny udział.

          Podczas zajęć „Wycieczka przez cztery pory roku” dzieci z oddziału przedszkolnego wysłuchały opowiadania E. Zarębskiej „Antek i stara jabłonka”. Przedszkolaki odgadywały zagadki, rozmawiały na temat roli dziadków w wychowywaniu wnucząt, a na koniec pokolorowały jesienne liście.