• Szkoła Pamięta

          W ramach akcji Szkoła Pamięta 2021 dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowe klasy pierwszej pod opieką wychowawców wybrali się do Kozłowa na grób żołnierza. Posprzątaliśmy mogiłę i zapaliliśmy przyniesione znicze. Wiemy jak ważna jest pamięć o żołnierzach, którzy walczyli o naszą wolność.

        • Wycieczka do Wyszkowa

               W czwartek 28.10.2021r. uczniowie oddziału przedszkolnego, klasy I, II i III byli na wycieczce w Wyszkowie. Pierwszym punktem wycieczki był teatrzyk Kornela Makuszyńskiego ,,Koziołek Matołek” wystawiony przez TEATR LALKI I AKTORA w ŁOMŻY. Dzieci były zachwycone występem aktorów.

          Po obejrzeniu spektaklu spacerkiem przeszliśmy do Biblioteki Pedagogicznej na lekcję biblioteczną. Uczniowie klas I-III poznali Edwarda, który zmienił szare miasto w kolorowe. Ulubionym miejscem zabaw chłopca był plac, na którym rosło drzewo, ale pewnego dnia ktoś je ściął. Edward bardzo się zmartwił i postanowił,  siejąc nasionka drzew  wyhodować sadzonki, które posadził w mieście, aby stało się ono weselsze i kolorowe. Następnie uczniowie układali drzewo z różnych materiałów korzenie  i gałęzie –ze sznurka, pień z kory, koronę z zasuszonych liści dębu. Podczas burzy mózgów uczniowie podawali swoje propozycje i zapisywali na kartonie ,,Co nam daje las?”. W lekcji wszyscy brali aktywny udział.

          Podczas zajęć „Wycieczka przez cztery pory roku” dzieci z oddziału przedszkolnego wysłuchały opowiadania E. Zarębskiej „Antek i stara jabłonka”. Przedszkolaki odgadywały zagadki, rozmawiały na temat roli dziadków w wychowywaniu wnucząt, a na koniec pokolorowały jesienne liście.

        • Pasowanie 2021

              25 września 2021 to data, którą na pewno zapamiętają tegoroczne pierwszaki  naszej szkoły. W  tym dniu  bowiem zostały uroczyście pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej w Łosinnie.  Obowiązek ten wypełniła z radością nowa pani Dyrektor Magda Szyller.

               Zanim jednak to nastąpiło, uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed szerszą publiką. Uroczystość uświetnili nie tylko starsi koledzy i koleżanki , nauczyciele , ale również zaproszeni goście: ks. Tadeusz Suchta oraz prezes Stowarzyszenia Społeczno-  Oświatowego "Przyjazny Krąg" pani Anna Kmoch.

              Pierwszaki zaprezentowali się w montażu słowno-muzycznym pt."Idą pierwszaki...". Po udanym występie musiały przejść próbę wiedzy , umiejętności wokalnych i zręcznościowych , którą dla nich przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką pani Edyty Kmiołek.  Wszystkie próby zaliczyli wyśmienicie , dlatego dostali oficjalne zezwolenie na wstąpienie do grona pełnoprawnych uczniów szkoły.

            Po wprowadzeniu Pocztu Flagowego i odśpiewaniu hymnu Polski nastąpiło uroczyste ślubowanie . Następnie jedna uczennica Lena Musiałek poprosiła panią Dyrektor o uroczyste pasowanie, które odbyło się przy pomocy olbrzymiego  ołówka. Na ucznia Szkoły Podstawowej  w Łosinnie zostali pasowani:

          1. Amelia Ambroch

          2. Lena Ambroch

          3. Ewa Kozon

          4. Nikola Kuchta

          5.Lena Musiałek

          6. Jakub Sitek

          7.Karol Sitek

          8. Nikola Szczerba

              Na koniec części oficjalnej Nikola Kuchta podziękowała pani Dyrektor i obiecała w imieniu wszystkich pierwszaków  być wzorowym uczniem i godnie reprezentować  naszą szkołę.

             Po wyprowadzeniu Pocztu Flagowego nastąpiła najprzyjemniejsza część dla pierwszaków: składanie życzeń i przyjmowanie prezentów. Uczniowie odebrali życzenia od pani Dyrektor, ks. Tadeusza Suchty, wychowawczyni pani Danuty Kozłowskiej, Przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, pani Prezes Anny Kmoch  i Rodziców.

            Oprócz życzeń Rodzice przygotowali swoim pociechom słodki poczęstunek z olbrzymim tortem.

        • Gminny Konkurs Recytatorski

          27.10.2021r. uczennice naszej szkoły Lena Kozon z klasy II, Maja Ambroch z klasy III i Oliwia Świercz z klasy VI wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się  w Szkole Podstawowej w Rybnie. W konkursie wzięło udział bardzo dużo uczniów ze szkół z gminy Wyszków. Poziom recytacji był bardzo wysoki. Uczennice z młodszych klas mimo pięknej recytacji nie zajęły żadnego miejsca, natomiast Oliwia Świercz zajęła II miejsce w kategorii uczniów z klas IV-VI. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

        • Porządkowanie grobów

          W związku ze zbliżającymi się świętami Wszystkich Świętych uczniowie  klasy II i III 25.10.2021r. (poniedziałek) pod opieką pani Agnieszki Brylak pomaszerowali na grób żołnierza, który znajduje się w lesie w Starym Kozłowie. Uczniowie zrobili porządki , zapalili znicze i uczcili miejsce pamięci poległego żołnierza minutą ciszy.

        • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

          Październik  2021 to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodzono go w tym roku pod hasłem  ,,Baśnie i Legendy z całego świata” . W naszej szkole obchodziliśmy  go od 18.10 do 22.10.2021r. Uczniowie z samorządu uczniowskiego czytali przedszkolakom, uczniom z oddziału przedszkolnego i uczniom z klas I – III baśnie i legendy znane i mniej znane.  Baśń o ,,Jasiu i Małgosi”  została pięknie  przeczytana  z podziałem na role. Dzieci bardzo chętnie słuchają gdy czyta się im głośno. 

        • Dzień Edukacji Narodowej

          Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.     

          Z tej okazji 13 października 2021 r. obchodziliśmy szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem p. Edyty Kmiołek, piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie i ich rodzice docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków składając życzenia, wręczając kwiatki i słodkie upominki.

          Za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie dzieci, szczególne podziękowania skierowała w stronę grona pedagogicznego Pani Dyrektor Magda Szyller oraz wręczyła przyznane nagrody. 

        • Planeta Energii

          Zapraszamy dzieci i rodziców na niesamowitą przygodę w mobilnej strefie nauki Planety Energiiorganizowanej w ramach ogólnopolskiego program edukacyjnego, którego celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej i ekologii.

          Przyjdź 8października (piątek) na Plac Miejski w Wyszkowie, w godzinach 12.00 – 18.00. Czekają na Ciebie: interaktywne quizy poświęcone żywiołom Ziemi, multimedialne kolorowanki, fotobudka połączona z generatorem Van de Graaffa, a także edukacyjna strefa VR. Zobacz, co możemy wspólnie zrobić dla naszej planety.

           

          Więcej informacji na stronie www.fundacja.orlen.pl

           

        • Wycieczka do Parku Julinek

          01.10.2021r. na uczniów czekało moc atrakcji. Podwarszawski Julinek to miejsce jedyne w swoim rodzaju nie tylko na mapie Mazowsza i Polski, ale także w skali całego świata. Na terenie dawnej Bazy Cyrkowej funkcjonuje Julinek Park, który oferuje połączenie wypoczynku w naturze z beztroską zabawą. Na dzieci czekał mini golf, park linowy, kraina dmuchańców, wesołe miasteczko i plac zabaw.

          Wycieczka była świetnym sposobem na integrację uczniów.

           

        • Dzień Chłopaka

          30 września 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. 

          Jak co roku, wszyscy chłopcy w klasach otrzymali prezenty od dziewczynek przyjmując serdeczne życzenia od koleżanek i nauczycieli. Słodką niespodziankę dla chłopców przygotowali uczniowie z samorządu szkolnego na czele z Panią Edytą Kmiołek.

        • Dzień Głośnego Czytania

                 29 września w całej Polsce co roku obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania. W naszej szkole tego dnia przedszkolakom głośno zostało przeczytane przez nauczyciela biblioteki szkolnej p. A. Brylak  kilka wierszy Juliana Tuwima np. ,,Okulary”, ,,Dwa Michały” . Dzieci  po wysłuchaniu wierszy chętnie potańczyły do piosenki ,, Dwom tańczyć się zachciało”.  Natomiast uczniom z zerówki i klas I – III p. D. Kozłowska przeczytała bajkę J. Porazińskiej ,,Kozucha Kłamczucha”.  Uczniowie klas IV –VIII  zostali zapoznani przez p. E. Kmiołek z fragmentem książki ,,Gorzka czekolada”. Książka zawiera 15 znakomitych opowiadań dla dzieci w wieku d 11- 15 lat – o tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, ale też optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świata. Akcja polega na tym , aby przypomnieć wszystkim jak bardzo ważne jest głośne czytanie dzieciom i aby zachęcić do korzystania z biblioteki starszych uczniów.

        • Wycieczka szlakiem bohaterów ,,Kamieni na szaniec”

                  17 września br. uczniowie z klasy VII i VIII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było przybliżenie uczniom historii i działalności  Zośki, Rudego i Alka - bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego obraz poznanie historii okupowanej Warszawy. 

                 Pierwszym punktem wycieczki było Liceum im. Stefana Batorego, do którego uczęszczali bohaterowie książki ,,Kamienie na szaniec”. Na trasie zwiedzania z przewodnikiem uczniowie zobaczyli miejsca związane z akcjami Małego Sabotażu: Plac Unii Lubelskiej – Pomnik Lotnika ze słynną namalowaną przez Rudego kotwicą, Krakowskie Przedmieście – pomnik Mikołaja Kopernika znany z najgłośniejszej akcji Małego Sabotażu – usunięcia niemieckiej tablicy z pomnika astronoma.

              Uczniowie przypomnieli sobie plan i przebieg akcji pod Arsenałem, czyli brawurowej akcji odbicia z niemieckiego transportu  więźniów z Pawiaka, wśród których przewożony był Jan Bytnar ,,Rudy”. Uczniowie zwiedzili muzea: Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy Alei Szucha, dawną siedzibę Gestapo, gdzie przesłuchiwany był ,,Rudy” oraz Muzeum Więzienia Pawiak.

                  Ostatnim punktem wycieczki był Cmentarz Powązki Wojskowe, miejsce wiecznego spoczynku Zośki, Alka i Rudego oraz autora książki Aleksandra Kamińskiego.

                  Wycieczka szlakiem bohaterów ,,Kamieni na szaniec” okazała się prawdziwą lekcją patriotyzmu i na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.

        • Światowy Dzień Sprzątania Świata

          17 września uczniowie naszej szkoły brali udział w Światowym Dniu Sprzątania Świata.  W tym roku była to akcja pod hasłem ,,Myślę, więc nie śmiecę”. Sprzątanie to czas, kiedy wszyscy jednoczą siły, aby uświadomić wszystkim,  że musimy być przyjaciółmi przyrody i dbać o nasze najbliższe środowisko.  Uczniowie od klas 0 – VIII pod opieką wychowawców sprzątali wyznaczone przez panią dyrektor  tereny.  Po ciężkiej pracy wszyscy mogli zjeść kiełbaski i ziemniaki upieczone na ognisku .

        • Międzynarodowy Dzień Kropki

          15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole najmłodsi – uczniowie oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-6  od samego rana cieszyli  się tym dniem! Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie pogadanka na temat obejrzanego filmu i odpowiedzi na pytania. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji- prace plastyczne wykonane wyobraźnią naszych uczniów. Uczniowie ubrali sie w strój w kropki

          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.  To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!


        • Narodowe Czytanie 2021

          6.09.2021r . w ramach tegorocznego Narodowego Czytania pani Marta Malinowska - pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Wyszkowie, zapoznała naszych uczniów z klas IV – VIII z  fragmentami  ,,Moralności pani Dulskiej”. Uczniowie klasy VIII i VII od okiem pani Marty Malinowskiej i pani Edyty Kmiołek, naszej polonistki postanowili  przeczytać I akt z podziałem na role. ,,Moralność pani Dulskiej” to wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka , ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło.

           

          Dla młodszych uczniów  z klas 0 – III  pani Marta przeprowadziła ciekawe zajęcia o przyjaźni. Zapoznała uczniów z książką ,,Pudełko Hani”. Hania to dziewczynka, która poszła do szkoły i nie mogła znaleźć przyjaciół, próbowała różnych sposobów. Aż pojawiło się pudełko Hani. Uczniowie uczestniczyli też w kilku zabawach. Jedną z nich było wybrać dobre cechy przyjaźni, które uczniowie umieszczali na parasolu i złe umieszczone zostały pod parasolem.  Uczniom bardzo podobała  się zabawa ,,Pajęczynka” , podczas której koleżance lub koledze trzeba było powiedzieć coś miłego.  Książka jak i  zajęcia bardzo się wszystkim podobały.  Pani Marta została już zaproszona na następne spotkanie.

        • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

          1 września 2021r. o godz. 9:00 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dla społeczności szkolnej był to dzień wyjątkowy, ponieważ powitaliśmy nową panią dyrektor Magdę Szyller. Życzymy na tym stanowisku samych udanych inicjatyw i decyzji w zarządzaniu. Owocnej współpracy z pracownikami, wychowankami, rodzicami i organem prowadzącym oraz satysfakcji z realizacji zawodowych zamierzeń. Dziękujemy pani Mirosławie Końskiej za wieloletnią i wspaniałą współpracę. Uczniom zaś życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym 2021/2022.