• Sprawdzian po III klasie
        • Sprawdzian po III klasie

          25 maja 2020 r. z dużym opóźnieniem i w szczególnych okolicznościach nasi uczniowie pisali test po III klasie. Zachowując wszelkie środki ostrożności uczniowie zmagali się z częścią polonistyczną i matematyczną. Na każdą z nich mieli po 60 minut.

        • Rozdanie nagród w konkursach

          Dnia 25 czerwca 2020 r. w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym KRUS pt. „Bezpiecznie na wsi - zwierzęta znasz i szanujesz”. Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Oliwia Polak, uczennica naszej szkoły z klasy III.

          Uczeń tej samej klasy Marcin Jasiński zdobył III miejsce w innym konkursie plastycznym pt. „Sercem malowane”. Był to IX konkurs na kartkę wielkanocną. W związku z wybuchem pandemii, nie było uroczystego wręczenia nagród, a nagroda została dostarczona pocztą.

      • 100 rocznica urodzin Jana Pawła II
        • 100 rocznica urodzin Jana Pawła II

          Drodzy Uczniowie, dzisiaj przypada 100 rocznica urodzin Jana Pawła II. Papież-Polak, dziś święty Kościoła katolickiego, zapisał się w historii Kościoła, świata i Polski. Święty Jan Paweł II był wyjątkowym człowiekiem, wzorem do naśladowania dla młodych ludzi. Pokazał nam, czym jest dobro i zachęcał do jego czynienia. Święty Jan Paweł II uczył otwartości na drugiego człowieka, umacniał wszystkich w wierze, tak postępował przez całe swoje życie. Dlatego zawsze pamiętajmy o tym wielkim Świętym.

          18 maja 2020 r.

        • Dzień Babci i Dziadka

                24 stycznia 2020 roku o godz. 12.00 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.

                Dzieci z przedszkola pod bacznym okiem p. Renaty Przybysz przygotowały wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Dzieci oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń Agnieszki Brylak, Danuty Kozłowskiej i Magdy Szyller przygotowały barwne przedstawienie „Kot w butach”, do którego bogatą dekorację przygotowała p. Danusia Kozłowska. Wspólnie zaśpiewały piosenkę „Babcia od bajek, dziadek od zagadek”. Uczniowie klasy IV i V zaprezentowały wesołą historyjkę „Jak poznali się babcia z dziadkiem”. Rodzice zaś zatroszczyli się o słodki poczęstunek, kawę i herbatę.

                Nie zabrakło serdecznych życzeń i upominków przygotowanych przez wnuczęta dla swoich kochanych dziadków. To spotkanie było bardzo dobrą okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych starszego i młodszego pokolenia, a także bliższego poznania się.

          Opracowała: Agnieszka Brylak

        • Jasełka

          Boże Narodzenie to czas, kiedy ciesząc się z przyjścia Jezusa wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

          Swoje przedstawienie pod kierunkiem pani Anety Zawadzkiej zaprezentowały dzieci z klasy 3, 5 oraz 6. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii przygotowanej przez panią Danusię Kozłowską, ukazującą Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Pasterze i Trzej Królowie, nie zabrakło też Aniołków.

          Swój program zimowo-świąteczny przygotowali i przedstawili także uczniowie z naszej „zeróweczki”, pod kierunkiem pani Agnieszki Brylak. Swoim pięknym występem podbili serca publiczności.

          Przed występami głos zabrała dyrektor szkoły pani mgr Mirosława Końska, która złożyła wszystkim życzenia świąteczne i zapowiedziała spektakl. Do życzeń dołączył się także proboszcz naszej parafii ks. Tadeusz Suchta, który już po występach podziękował wszystkim młodym aktorom, a zaproszonym gościom, rodzicom oraz nauczycielom i uczniom, życzył, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy.

          Opracowała: Aneta Zawadzka

        • Mikołajki

          Już Mikołaj grzeje sanie,

          czego pragniesz niech się stanie.

          Każde z marzeń skrytych w głębi

          święty Dziadek może spełnić.

                  6 grudnia 2019 r. dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego z okazji Mikołajek uczestniczyły w wycieczce do Wyszkowa. Dzieci obejrzały w Domu Kultury Hutnik film „Kraina lodu 2”. Przed seansem odwiedził dzieci Mikołaj i poczęstował cukierkami.

                  Po filmie dzieci w pizzerii posiliły się i poszły spacerkiem do sali zabaw „Jaś i Małgosia”. Tam razem ze śnieżynkami przysłanymi przez Mikołaja, bawiły się i śpiewały. Mogły pomalować sobie buzie i ozdobić choinkę własnoręcznie ozdobioną bombką. Po dniu pełnym atrakcji nadszedł czas na spotkanie z Mikołajem, który przyniósł dla każdego dziecka drobny upominek.

          To był bardzo udany dzień, wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

          Opracowała: Agnieszka Brylak

      • E-papierosy
        • E-papierosy

          Szanowni Państwo,

          Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do szkół, przygotowany wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.

        • Światowy Dzień Pluszowego Misia

              25 października 2019 r. dzieci z naszego przedszkola i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyli w obchodach Dnia Pluszowego Misia.

                    Nauczycielka biblioteki p. A. Brylak przygotowała gazetkę związaną min. z tym świętem, a wraz z uczniami wystawkę misiów i książek o misiach przyniesionych przez dzieci. Wszyscy obejrzeli prezentację o różnych misiach i niedźwiadkach występujących w bajkach. Dowiedzieli się również skąd wywodzi się Święto Misia. Następnie wspólnie odśpiewana została piosenka misia Uszatka „Jestem sobie mały miś”. Na koniec wszyscy obejrzeli film „Troskliwe misie”. Okazało się, że misie nadal królują w domach wszystkich dzieci i są najmilszymi przytulankami.

          Opracowała: Agnieszka Brylak

        • Wycieczka do Warszawy może być wspaniałą przygodą!

          Młodsze klasy naszej szkoły 7 listopada wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziły „Muzeum Domków dla Lalek” i „Muzeum Ewolucji”.

          Zobacz więcej w Galerii zdjęć

          Domki dla lalek okazały się nie tylko wspaniałym doznaniem wizualnym, ale także ważnym doświadczeniem edukacyjno-poznawczym. Na podstawie domków dla lalek z całego świata, uczniowie mogli zaobserwować, jak zmieniała się codzienność na przestrzeni lat. Po zwiedzaniu wystawy, wszyscy uczestnicy wzięli udział w kreatywnych warsztatach plastyczno-technicznych. Każdy stworzyły mebelki, których nie powstydziłby się najbardziej elegancki domek dla lalek!

          Wystawa w Muzeum Ewolucji pozwoliła uczniom cofnąć się w czasie o miliony lat. Wzbogaciła wiedzę uczniów o ewolucyjnym rozwoju życia na Ziemi, zwiększyła zainteresowania paleontologią oraz zainspirowała do tworzenia nowych hipotez wyginięcia wielkich, mezozoicznych gadów. Była to wspaniała lekcja biologii.

          Wycieczka okazała się wyjątkową, pouczającą i niezapomnianą wyprą.

          Opracowała: Magda Szyller

      • Wycieczka do Pniewa
        • Wycieczka do Pniewa

          29 października 2019 r. uczniowie oddziału przedszkolnego wraz z przedszkolakami pod opieką wychowawczyń p. R. Przybysz i p. A. Brylak uczestniczyli w wycieczce do Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie.

          Mieści się ona w ponad 100-letnim, murowanym z czerwonej cegły budynku dawnej szkoły, z pięknie rzeźbionym drewnianym gankiem nad wejściem, w którym jest urządzona dawna chałupa kurpiowska, wyposażona w oryginalne meble, narzędzia oraz dekoracje. Opiekuje się nią miejscowe Stowarzyszenie Puszcza Biała, które kultywuje tradycje kurpiowskie, dba o rozwój sztuki ludowej, miejscowe rękodzieła artystyczne, popularyzuje dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze regionu.

          Atrakcją dla dzieci było wspólne pieczenie ciasteczek oraz wycinanie kurpiowskich wycinanek. Pani prowadząca zajęcia, zagniotła ciasto, zadaniem dzieci było wałkowanie, wycinanie i układanie ciastek na blaszkach. Podczas pieczenia, dzieci pod okiem pań wycinały piękne kurpiowskie wycinanki. Gdy ciastka upiekły się i wystygły, wszyscy ze smakiem konsumowali, zachwalając się, jakie są smaczne. Wszyscy w dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

          Opracowała: Agnieszka Brylak

        • Ślubowanie klasy I

          Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Łosinnie są już pełnoprawnymi uczniami!

          29 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

          Uroczystość prowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Filip Żuchowski. Powitał on zaproszonych gości, Dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców. Następnie oddał głos młodym artystom, którzy zaprezentowali to, czego już się w szkole nauczyli. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani i bardzo przejęci śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym, uczniowie klasy pierwszej ślubowali: „być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Mirosława Końska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

          Po zakończeniu części oficjalnej, zaproszeni goście, ks. Tadeusz Suchta oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjazny Krąg pani Anna Kmoch, pogratulowali dzieciom zaprezentowanych umiejętności i wręczyli upominki.

          Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia!

          Ślubowanie uczniów klasy pierwszej to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców oraz wychowawcy. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

          Opracowała: wychowawca kl. I Magda Szyller

      • Święto pieczonego ziemniaka
        • Święto pieczonego ziemniaka

                Już po raz trzeci uczniowie z klas I – III ze SP w Kręgach, Olszance i Łosinnie spotkali się na jesiennych zawodach sportowych. Gospodarze imprezy obchodzili tego dnia ,,Święto pieczonego ziemniaka’’, dlatego do niektórych konkurencji użyte zostały ziemniaki. Uczniowie startując w różnych konkurencjach świetnie się bawili. Pierwsza konkurencja na rozgrzewkę to bieg indywidualny, druga to bieg w parach, uczniowie musieli tak się dobrać, aby kolega czy koleżanka biegali z podobną szybkością. Trzecia konkurencja to rzut ziemniakiem do celu, za każdy celny rzut można było zdobyć 1 pkt. Czwarta to sadzenie i zbieranie ziemniaków. Najwięcej entuzjazmu wśród uczestników wzbudziło przeciąganie liny, w tej konkurencji uczniowie z Krąg byli niezawodni, pokonali uczniów z Łosinna i Olszanki. Po wyczerpujących zabawach przyszedł czas na pieczenie kiełbasek i ziemniaków oraz ciepłą herbatę. Uczniowie i nauczyciele konsumując smaczne kiełbaski wymieniali się wrażeniami, jury w tym czasie podliczyło punkty. 27 punktów  i I miejsce zajęli uczniowie ze SP w Łosinnie, 25 pkt i II miejsce zajęli uczniowie ze SP w Olszance, 22 pkt i III miejsce zdobyli uczniowie z Krąg. Wszyscy w dobrych humorach pożegnali  się i wrócili do swoich szkół. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

      • Wycieczka do Gąsiorowa
        • Wycieczka do Gąsiorowa

          11.06.2019 r. dzieci z przedszkola i uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wybrali się  wraz z wychowawcami do gospodarstwa agroturystycznego „Młyn Gąsiorowo”. To dawna zagroda młynarska, gdzie można doświadczyć wszystkiego, co najlepsze w polskiej wsi. Ośrodek specjalizuje się w zajęciach edukacyjno-integracyjnych. Dzięki zajęciom przeprowadzonym w ośrodku uczniowie poznali rośliny występujące na łące, ich właściwości oraz znaczenie w przyrodzie. Wiedzą też, czym różnią się zboża ozime i jare i potrafią wymienić zwierzęta znajdujące się w wiejskiej zagrodzie. Z zaciekawieniem słuchaliśmy o zasadach uprawiania warzyw, ziół i kukurydzy. Poznaliśmy narzędzia służące kiedyś do sadzenia ziemniaków i sami spróbowaliśmy je zasadzić. Zajrzeliśmy też do skrzyni skarbów i odgadywaliśmy nazwy przedmiotów oraz ich przeznaczenie w dawnych czasach. Każdy uczestnik wycieczki mógł dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i poznać trudne nazwy przedmiotów. Dzieci chętnie rozwiązywały zagadki. W końcu przyszedł czas na ognisko i posiłek po męczącym dniu. Dzieci były zachwycone ogromnym, różnorodnym placem zabaw, gdzie wszystko znajduje się na piasku. Maluchy ćwiczyły sprawność i równowagę, bawiły się na zjeżdżalniach i korzystały z huśtawek. Na starszaki czekała ukochana tyrolka. Mimo upalnej pogody wszyscy świetnie się bawili.

          Zmęczeni, ale zadowoleni, z głowami pełnymi wiedzy i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do szkoły. Z pewnością odwiedzimy Gąsiorowo jeszcze nie raz korzystając z innych ofert ośrodka.

      • Warsztaty mydlarskie
        • Warsztaty mydlarskie

               20.05.2019 r. przedszkolaki, uczniowie z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach mydlarskich „Kolorowy  świat mydełek”. To pachnące, twórcze i zarazem edukacyjne zajęcia z produkcji mydeł glicerynowych. Podczas warsztatów eksperymentowaliśmy z formą, kolorem, kształtem, fakturą i zapachem. Dzieci samodzielnie stworzyły mydełka glicerynowe według własnego pomysłu. Własnoręcznie zrobione pachnące i kolorowe mydełka to piękna ozdoba każdej łazienki lub też oryginalny pomysł na prezent dla najbliższych.

      • Lekcja historyczna „Wrzesień 39”
        • Lekcja historyczna „Wrzesień 39”

               06.05.2019 r. grupa artystyczna „Rekonstrukto” zaprosiła przedszkolaków i uczniów klas 0-VIII na pokaz historyczny „Wrzesień 39”. Przypomniano uczniom jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita. Podczas lekcji historycznej omówiono sytuację międzynarodową II Rzeczpospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, polski mundur wojskowy wz 36 (szeregowy i podoficer), ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, technikę wojskową, łączność i zaopatrzenie.  Zaprezentowano także musztrę i sprzęt bojowy. Chętni mogli osobiście obejrzeć bezpieczne repliki broni, sprawdzić jak ciężki był to sprzęt. Uczniowie mogli także zadawać pytania prowadzącym, by pogłębić swoją wiedzę historyczną. Bez wątpienia największą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia z bliska zgromadzonych przedmiotów o tematyce wojskowej.

      • „Od Przedszkola do Seniora”
        • „Od Przedszkola do Seniora”

               1254 osoby wzięły udział w Biegach "Od Przedszkola do Seniora", wśród biegaczy były dzieci z naszego przedszkola, uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas I – III. Duża liczba uczestników sprawiła swoimi strojami, że zrobiło się barwnie i radośnie. Wszystkich serdecznie powitał dyrektor WOSiR Marek Wiśniewski. Odbyło się sześć biegów, wszyscy pokonywali ten sam dystans. Najpierw pobiegli najmłodsi (wiek do 4 lat), potem kolejno: 5-, 6-latkowie i uczniowie zerówek (najliczniejsza grupa), seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami, klasy I, klasy II i klasy III. 

               Wszyscy po przekroczeniu mety dostali medale z pamiątkową wklejką, a potem wodę mineralną i słodką przekąskę, by zregenerować siły. 

                 Na zakończenie organizatorzy zaprosili do zabawy fantowej – losowane były nagrody niespodzianki.